Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Torokfájásra tényleg semmit...

Torokfájásra tényleg semmit nem szedhetek?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok, iszonyat fáj a torkom. Tegnap voltam a háziorvosnál, törökgyulladásom van. Annyit mondott, erre antibiotikum kellene, de nem adhat a baba miatt. A szopogatós cukorkákat felejtsem el (itt gondolok strepsils és társai). Semmit nem kaptam.

Kiírt táppénzre, most pihenjek sokat, majd meggyógyulok. Mézes citromos teával tömöm magam, de nem hogy jobb lenne....

Nem tudnátok valamit erre?


2018. szept. 4. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

A 12 hétig nem javasolnak gyógyszer szedést, mert addig tart egy kritikus fejlődési szakasz.

Nekem lázam is volt, arra is azt mondták, hogy gyógyszer nélkül hozzam le ha tudom. Persze arra 38 felett már engedélyeztek gyógyszert.

Negro, citrom, méz és sok pihenés.

2018. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Torokgyulladásra én sem kaptam semmit. Konkrétan azt mondta a háziorvos, hogy a torokgyulladás 99%-ban vírus úgyhogy felesleges. Jobbulást!
2018. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2018. szept. 4. 11:01
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Mézbe nyomott fokhagyma a legjobb torokfájásra.
2018. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

En siman mezet szoktam enni.

Nagyon rossz,mert kaparja a torkom de napi 3 kanal altalaban bevalik.

Jobbulast!

2018. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Tantum verde
2018. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Óvatosan megpróbálhatsz valami hideg italt, ha úgy érzed, jól esne. A hideg gyakran enyhíti a gyulladást. Semmiképp ne erőltesd, ha nem esik jól, de nekem gyakran ez válik be.

2018. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Langyos sós vizes gargalizálás naponta többször nekem sokat segít mindig!
2018. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Vegyél WICKket. Azt lehet és nagyon jó. Nincs benne semmi káros anyag, es nem gyógyszer :)
2018. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Tantum verde mehet bármikor.

Illetve teafaolajjal gargalizalj.

Fozz kamillateat, es abba cseppents par csepp teafaolajat, naponta 5x gargalizalj vele!

Virus-, gomba- és baktériumölő hatású.

Jobbulást!

2018. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!