Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Torokfájásra, náthára mit...

Torokfájásra, náthára mit szedhetek? 12 hetes terhes vagyok, a doki csak Maripent adott, de semmi hatása. Szeretnék gyorsan meggyógyulni, de nem tudom, mit szedhetek be és mit nem.

Figyelt kérdés
Szinte mindenre az van ráírva, hogy állapotosan nem lehet. De akkor hogyan gyógyuljak meg? A házipatika sem segít...
2010. szept. 16. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Tényleg mindenre ráírják a biztonság kedvéért, de hacsak nincs magas lázad, én nem szednék be gyógyszert 12. hét körül. Kamillás gőzölés, sok citrom, tea, C vitamin...+lehet kapni köhögésre patikában gyógynövényes "gyógyszert", a nevét sajnos már nem tudom.
2010. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Náthára,taknyosságra a Coryzalia homeopátiás szer szedhető terhesen is,és nagyon jó.A Maripen emlékeim szerint antibiotikum,ha nem használt,akkor lehet,h vírusos megbetegedésed van.
2010. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Coryzalia homeos, ahogy előttem is írták. Soksok C vitamin. Van meghülésre tea is, sok mézzel.

Antibiotikumot sztem ne szedj ha tényleg csak nátha.

2010. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

A kamillás gőzölés, kamillatea, csipkebogyó tea, saját készítésű gyümölcslé, méz már hétfő óta megy, de eddig csak enyhítették a tüneteket, de az alap, a torokfájás még mindig van. A sós vizes öblögetést is próbáltam, az eredménye hányás lett, úgyhogy azzal nem próbálkozom többet.

A Homeogene 9-et ajánlották még nekem. Délután rákérdezek a patikában ezekre.

2010. szept. 16. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ittam a Stodal köptetőt, ami szintén homeopátiás, és a patikában ajánlották, meg ettem a Tantum Verde szopogatós tablettát torokfájásra.
2010. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó receptem megfázásra. Náthára, ha van aloe verád, akkor letörsz egy pici részt, kipréseled belőle a lét és azzal bekened (fülpálcikával) az orrodat belülről, naponta 3szor. Ha nincs aloe verad, nagyon sok növény üzletben lehet már kapni, vagy a neten is lehet rendelni, illetve múltkor láttam az Aréna Pláza Tescojában.

Torokfájás ellen pedig, 1,5 teáskanálnyi tengeri só (lehet étkezési jódozott tengeri só), egy csepp jód (pl. betadine) és ezzel öblögeted a torkodat naponta 3szor, csak ne nyeld le véletlenül sem. Nagyon hatásos, tényleg.

Illetve lehet inhalálni is.

Persze még sok tea mézzel és citrommal, illetve csipkebogyó tea. És fokhagyma, pl. egy piritóst kenj be fokhagymával és úgy edd meg.

Az aloe vera és a fokhagyma egyébként nagyon sok vírus és baci ellen hatásos, tényleg tudom ajánlani.

2010. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a Sinupret tablettát szedem. Betegtájékoztatóban ez van: Kísérletes vizsgálatok és sokéves gyakorlati tapasztalat alapján a készítmény alkalmazása terhesség ideje alatt veszélytelen. Nekem bevált.
2010. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez az, Sinupret, azt kaptam én is, amikor első babával voltam nagyon beteg.
2010. szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!