Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régóta macskázó kismamik!...

Régóta macskázó kismamik! Milyen lett a toxoplazmózis eredményetek?

Figyelt kérdés

Én nagyon félek tőle.

10éve van macskám.Aki egyszer megkapta az többet nem fogja??

Igaz ez?

Köszi


2010. jún. 22. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha már egyszer megkaptad, akkor védve vagytok a magzattal együtt.

De nem biztos, hogy elkaptad (főleg, ha szobacicád van), akkor se izgulj, akkor többször fogják ellenőrizni a terhességed alatt. Ne nyúlj a cicapisihez, kakihoz. Ha megsimogatod, moss kezet utána.

Figyelj oda, hogy ne egyél mosatlan zöldséget-gyümölcsöt, és ne egyél nyers húst.

2010. jún. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs macskám, de azt tudom, hogy ha egyszer átestél rajta, akkor védve vagy, többször nem kaphatod el.Elképzelhető, hogy a 10 év alatt egyszer már átestél rajta.Ha betartod az előírásokat, nem lesz semmi baj.Tesómnak is van cicája , és kismama.Azt mondták neki, hogy ne nyúljon az alomhoz, ne simogassa, puszilgassa a cicát, ne etesse nyers hússal, és mindig mossom kezet.Meg ilyenkor havonta egyszer vesznek vért.Mivel havonta szűrnek rá, gyorsan kiderül, ha mégis gond lenne.Nagyon jó antibiotikumok vannak rá, és a babának semmi baja nem lesz.Ezt az egész dolgot felfújják.Egyébként gyakrabban fordul elő falun, ahol a cica egész nap kinnt van ( mert onnan szedik össze), és kap pl. a csirkepucolásnál a bélből.A macskánál sokkal veszélyesebb a nyers hús.És tudd, hogy nem minden macska fertőz.Csak az a macska fertőz, aki maga is benne van, és az is csak 3-4 napig.
2010. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos átestél már rajta! És akkor nincs gond.

Nekem is nagyon-nagyon régóta volt cicám, és mondta a dokim is, hogy nagyon valószínű, hogy én már észrevétlenül átestem ezen a fertőzésen. És igaza is lett.

Mikor tudod meg az eredményt?

2010. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

8 évig volt szobacicám és a terhességem utolsó heteiben vittük az új otthonába. Saját kérésre néztek nekem toxoplazmát, nem volt gáz, az orvosom sem problémázott, hogy van macskám. Olvasd el ezt az oldalt.

[link]

2010. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi csajok.

Csütörtökön megyek az első vérvételre,nem tudom mikor lesz eredmény.

9hetesek vagyunk.

2010. jún. 22. 09:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia.Egyáltalán nem biztos,hogy túlestél már rajta. Nekem is ezt mondták és negatív lett az eredményem. Több éve voltak szobacicáink. Szülés előtt zártuk ki teljesen a házból őket. Vigyáztam,kezet mostam evés előtt,kesztyűben takarítottam az almot,stb. A lényeg,hogy ne most kapd el. Semmi baja nincs a kisfiamnak,aki szombaton már 1 éves lesz és imádja az állatokat. Ne félj,inkább légy óvatos!
2010. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20 éve van macskám, mégsem estem át toxoplazmán. Nem olyan gyakori, mint azt sokan gondolják. Nekem ezidáig csak egyszer vettek vért ezzel kapcsolatban, azt is úgy kellett kikönyörögnöm. Az orvosokat kevésbé izgatja...

De szerintem se aggódj, ha betartod az alapvető higiéniás szabályokat, nem lesz gond.

24 hetes kismama

2010. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkorom óta van macskám. Még az első terhességem alatt is ki-bejárkáló cica volt. Úgy voltam vele, hogy már biztos túlestem ezen a fertőzésen, így nem is vizsáztam nagyon. Jó azért az alapvető higiéniát betartottam. Most a 2. terhességem előtt derült ki, hogy még nem estem át rajta, így mostmár sokkal jobban vigyázok.
2010. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én mióta élek macskázok és a nővérem is...aktív állatmentő és -védő vagyok...én is azt hittem hogy nálunk tuti a védettség de a tesóm terhességénél mégis negatív lett az eredmény úgyhogy én is vigyázok nem pucolok almot se stb.

amúgy se kell puszilgatni egy állatot de aki megválik a "szeretett" kedvencétől emiatt az nem szereti igazán! én 12éve élek a mostani cicámmal és az a véleményem hogy a felelős állattartás nem abból áll hogy kipenderítem nehogy bajom legyen tőle hanem felismerem a veszélyeket és megelőzöm a bajt!

sok a fertőtlenítés és a takarítás de sok az öröm is velük kapcsolatban!

2010. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is volt macskám, 5 évig a lakásban és nem estem át a fertőzésen. A terhességem alatt is végig velem volt a cica, kijárós volt és mégsem lett semmi gond. Vigyáztam az alommal, alapos kézmosás, gyakori tisztítás.

16 hónapos kislány anyukája

2010. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!