Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezd el kialakulni a...

Eszo kérdése:

Mikor kezd el kialakulni a placenta, azaz a méhlepény?

Figyelt kérdés

Hányadik héttől?


Csak az írjon aki pontosan tudja!

Vagy saját tapasztalatok alapján!

köszi!


2010. jún. 22. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
12. héten, és a 14. hétre fejeződik be a folyamat általában.
2010. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Már a 9. héttől látszódnak a kezdeményei és a kb. a 12-14. hétre alakul ki.
2010. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

12. hétre alakul/fejlődik ki teljesen.

De ez nem tapasztalat kérdése :)

2010. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ezek biztosak, amit írtatok???


mert nekem 5 és fél hetesen volt egy spontán vetélésem..és az van a zárójelentésemen, hogy placentadarabok távoztak belőlem..

az orvos is csak annyit mondott, hogy így nem stimmel az 5-6 hetes korom..de tudom, hogy nem lehetett idősebb..ráadásul a vetélés előtt kétszer is voltam uh-on..ott még nagyon nem is láttak semmi..mert azt mondták még negyon korai a terhességem..


ez nekem olyan ellentmondásos!!

2010. jún. 22. 11:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A méhlepény tulajdonképpen a megtermékenyítés pillanatában elkezd kialakulni, csakúgy, mint az embrió.

A végleges szerkezete a 16. hétre alakul ki, de bolyhainak hossznövekedése a 28. hétig eltart. A 36. héttől pedig már öregedési jelek láthatók rajta.

2010. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! köszi..így most már jobban értem, hogy mi lehetett velem..de sajnos, én is láttam azt a "darabot" ( legalábbis egyet ), ami távozott belőlem..háát inkább ne láttam volna..marha nagy volt!!!
2010. jún. 22. 12:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

12:01-es vagyok. Most olvastam a kommentedet.

Lehetséges, hogy 5 és fél hetesen lepényi sejteket találjanak! Már 3-4 hetesen is vannak. Persze nem úgy kell elképzelni. mint egy kifejlett lepény darabjait.

2010. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor maximum egy véralvadék tud nagy lenni.

Hidd el, 5-6 hetesen mm-ekben beszélhetünk mindenről ami az embrióval kapcsolatos.

2010. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Utolsó" vagyok

Nagyon sajnálom, hogy át kell ezt élned!

Erőt, kitartást és mihamarabb egészséges kisbabát kívánok!

2010. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát, amit ott előttem csipesszel kihúzott belőlem a doki, az nem sejt volt, az tuti..szerintem pont amiatt görcsöltem be, mert magától nem tudott kijönni akkora volt!!


szerintem közel 10 cm hosszúságú és 1,5 cm széles vmi volt..ott nézegették az asszisztenssel, hogy mi lehet az..végül placentadarabnak vélték..


szörnyű volt látnom ezt az egészet!

2010. jún. 22. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!