Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, sokmind...

7 hetes terhes vagyok, sokmindent olvasok a neten, mit szabad mit nem, tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés
Mi az amit azonnal felejtsek el, pl szoli vagy hajfestés? gyógynövények közül pl csalánteát tényleg nem szabad inni? fájdalom csillapítót vehetek e be ha fáj a fejem, stb..

2018. szept. 19. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szolit nemtom. Hajat festettem 12.het utan, teat gyumolcsost ittam, gyogyteakrol a vedonot vagy a nogyogyaszt kerdezd. A gyógyszerek kozul a paracetamolt lehet. (panadol pl) de a tajekoztatok szerint lehet sok masik hatoanyagot is lehet foleg a 2.trimeszterben.


En nem ulofurdoztem, inkabb zuhanyoztam. Nyilvanvalo de pl.tilos az intimzuhany stb

Nyers hus, pasztorozetlen dolgok stb. Bmelyik kismamas blogon leirjak ezeket.

Cigizni nem ajanlott, inni sem, stbstb. Errol azert lehetne itt irni orakat

2018. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! tudsz valamilyen jó kismama blogot? ami ajánlottan jó? :) Köszi, sokat segítettél:)
2018. szept. 19. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom ne olvasgass túl sokat neten, mert annak alapján jó ha vizet ihatsz... :)


Értelemszerű dolgokat kell kerülni, mint a nyers hús, nyers tojás. Ne most kezdj fogyókúrába, ne most kezdj el aktívan sportolni ilyesmik.

2018. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De beirod googliba, terhesség hetrol hetre es kidob sokat.


Kismamablog pl (en nem szerettem, tulsagosan altalanosit a szerzoje)


Szoptatasrol la leche liga fuzetei (neten szinten fenn van)


Konyv:

[link]


Vagy ha klasszikus kell, ott a szuloszoba tessek belepni vagy a terhesseg hetrol hetre.


Az a helyzet, h ez, ha kicsit is keresed mar fullba jon majd veled szembe.


Olvashatsz a valaszkesz nevelesrol az igeny szerinti szoptatasrol, a hipnoszulesrol a hordozastol, mehetsz szülésfelkeszitore, meg kismamaklubba es sorolhatnam, de nem ismerlek. Viszont ha ezekre rakeresel jo esellyel talalsz hasznos dolgokat

2018. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
A nem ismerleket ugy ertem, h nemtudom neked mi jön be. En nem mentem ra annyira a terhesseg lelki megelesere. Volt es csa.. Jobban erdekelt a biologiai resze mint a lelki
2018. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. szept. 20. 05:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne dohányozz és az alkoholt is kerüld. Ha 1-2x megiszol 1 pohár vörösbort, attól baj nem lesz. Kávét is mértékletesen lehet. Nyers hús, nyers tojás, pasztörizálatlan tejtermék (pl. Lágy sajtok) fogyasztását is kerüld. Pihenj amikor csak tudsz, fáradt leszel állandóan :) sok gyümölcs, zöldség. Terhesvitamint is érdemes legalább az első 3 hónapban szedni. Én a szolit és a hajfestést sem ajánalanám, legalábbis az első trimeszterben semmiképp. Panadolt szabad szedni, ha fáj valami, ha nem használ akkor inkább beszélj az orvosoddal, írni fog neked erősebb szedhető gyógyszert receptre. Gyógynövényes teákról én is azt hallottam, hogy kerülendő, kivéve a csipkebogyó tea. Mogyoró, eper, méz allítólag várandósan allergiát előidézhetnek. Ezt nem tudom, én sok koffeinmentes mézes teát ittam, de baj nem történt :)

Gratulálok és boldog babavárást! :)

2018. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!