Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetesen laz, hasmenes mit...

8 hetesen laz, hasmenes mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma reggel ugy ebredtem hogy gyenge vagyok de akkor még nem sejtettem hogy lázam is van. Eloszor csak hoemelkedesem volt 37,5 aztan felszokott 38-ra ekkor mar borogattam magam. Raadasul ez még nem eleg mert a hasam is igencsak megy. Nem tudom hogy mit szabad ilyenkor tenni. Gyogyszert szeretnek bevenni ugyanis ejszaka biztos hogy nagyon felfog menni a lazam. Mit vegyek be szerintetek?
2018. szept. 22. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Paracetamolt vehetsz be nyugodtan. Hányással B6 vitamin, hasmenésre széntabletta, vagy Smecta. Ezek tuti nem ártanak.

Ha nem javul reggelre, mindenképp doki!

2018. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen megnyugtattal!!! :)

És a betegsegem most ugye nem árt a babanak?

2018. szept. 22. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyen betegséged van. A legveszélyesebb a kiszáradás. Tehát mindenképpen csillapítani kell a hányást, lázat, hasmenést!

De ha van ügyelet, a biztonság kedvéért lehet érdemes lenne elmenni...

2018. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hányni nem hányok csak a hasam megy. Igen van ugyelet csak sajnos itt nallunk leszarjal az embert es nem ertenek semmihez. De lehet muszaly leszek elmenni :(
2018. szept. 22. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Panadolt vehetsz be nyugodtan lázcsillapításra.

Jobbulást!

2018. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Paracetamol tartalmú lázcsillapítót nyugodtan vehetsz be.

Valószínűleg elkaptál egy hasmenés vírust. Ezzel nem kell orvoshoz menni, kivéve ha 3 nap alatt sem megy át rajtad. Úgysem tud az orvos sem mást mondani, minthogy diétázz (főtt krumpli, párolt rizs, háztartási keksz, ropi, sok folyadék, tejet-tejterméket pedig nem szabad inni-fogyasztani), illetve szedj probiotikumot. Ha 3 nap után sem múlik, akkor lehet elgondolkozni, hogy esetleg nem pusztán vírus.

Most elég sokan betegek, mindenféle kórokozóval, nem kéne egy szimpla hasmenéssel orvoshoz rohanni, hogy összeszedj valami komolyabbat.

2018. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!