Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a normális vércukorszin...

Mennyi a normális vércukorszint étkezések után kismamáknál, ugyanannyi mint a nem terheseknél, vagy más értékek a mérvadók ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2018. szept. 26. 09:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Ugyanaz a normál tartomány,mint nem terheseknél.
2018. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanannyi a normális.
2018. szept. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk nem ugyanannyi...(hála a túlbuzgó diabetológusnak.) -.-

Normál esetben az éhomi érték 4.0-7.0 mmol/l között van, kismamák esetén 5,3 a határ.

Étkezés befejezése után egy órával a normál embereknél ha jól tudom 9.0 mmol/l a felső határ, kismamáknál 7.0 mmol/l a határ (az én dokimnál 6,8 és ez felett már inzulint akar írni)

Eddig bárhol olvastam étkezés után 1 órával 7,0 mmol/l írtak terhesség alatti határértéknek.

2018. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Terhességnél étkezés utan 1 órával 7 alatt kell lenni. Nem terhesen 2 oras értéket kell nézni, es általában 7,8-at mondanak.
2018. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Remek, akkor nálam a 7.3 már magasnak számít. 6.8-nál inzulin? Na persze, én nem engedném.
2018. szept. 26. 15:14
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
7,3 valóban magas, de ha egyszeregyszer előfordul, az nem vészes. Először a diétán kell variálni. De ha állandósul a magas vc szint, akkor marad az inzulin.
2018. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Talán kétszer mértem annyit csak.
2018. szept. 26. 15:18
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem miért nem a terhesség korábbi fázisától nézik a terheléses vizsgálatot. Úgy tudom addigra mire a vizsgálat kötelező már a babánál kialakulnak a problémák amit a magasabb cukorszint okoz. Legalábbis tanulmányok alapján. Nyugaton korábban vizsgálják mint itthon.
2018. szept. 26. 15:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Nyugaton sok helyen nincs is 75 grammos glukozos terhelés. Es pl nalunk (Zalaegerszeg) 12. héten már van próba reggelizős vérvétel. A vércsoport meghatározós első trimeszteri vérvételre ugy kell menni, hogy elotte egy órával otthon meg kell enni egy feher zsemlet plusz 2 dl tejet.

A magyar terhesgondozással a legtöbb változtatni akaró ember szerint pont az a baj, hogy túl szigorú és túl sok a vizsgalat. 24. hétre alakul ki általában a gdm (így korábban nem tud kárt okozni), de van olyan vélemény is, hogy a 24. heti terhelés még korai is, inkább 26-28 het között kellene. De ha valaki előző terhességnél mar gdm-es volt, vagy pl terhesség előtt ir-es, akkor előre szokták hozni a terhelést, de ez sem egységes.


Facebookon van egy terhességi cukorbetegség nevű csoport. Ott vannak szakértők is, akik sok hasznos infót tudnak adni.

2018. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A magyar egészségüggyel az a baj hogy szinte csak a probléma van vele. Én egy új kutatási eredményről olvastam, azt hiszem a tokiói egyetem kutatói végezték és megállapították hogy jóval korábban már bajt okozhat a magas vércukorszint a babánál, a terhesség előtt egyébként egészséges anyáknál is. Mindig vannak új fejlemények csak egyes változtatások nem érnek el elég korán hozzánk.


Igen azt tudom, hogy az eleve cukrosok, a ir-esek más besorolás alá tartoznak, őket nem is lehet terhelni. Az viszont hogy 7-nél már valaki inzulint lövetne a kismamába nem biztos hogy indokolt. Mondjuk ehhez elég sok szakirodalmat meg egyéb kutatási anyagot végig kellene olvasni hogy megértsük a folyamatát ennek, de szerintem ebben is megoszlanak a vélemények.

2018. szept. 26. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!