Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen érdemes 4d ultrahan...

12 hetesen érdemes 4d ultrahangot csináltatni?

Figyelt kérdés

Október 25-én leszek 12 hetes és 4 napos. Az sztkba ekkora kell visszamennem ugye ultrahangra. Gondoltam rá hogy akkor már nem sima ultrahangot hanem 4d-et csináltatok mert mégis csak másabb képet kapok a babáról.

Sokan mondták már hogy 12 héten megtudták a baba nemét. Érdekelne hogy szerintetek megfogják tudni mondani?

Valamint hogy érdemes-e 4d ultrahangra menni. Kb mennyi ideig csinálják? Hasi ultrahang? Mennyi képet készítenek róla?


2018. szept. 29. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

4d-vel is max. 80 %-os tippet kaphatsz a nemére, ezért nem érdemes.


A 12. heti uh-t ne ott csináltasd, ahol a "legtöbb képet kapod", hanem ahol a legjobb a szakember, mert ez nem babamozi, hanem fontos genetikai ultrahang!

2018. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Ez helyenként eltér.A nemét valószínűleg megfogják tudni mondani,mivel jók az uh gépek egy ilyen magánrendelőben. Én a Hepinetet ismerem,mert a városunkban ők vannak. Náluk kb.45 perc egy ilyen mozi.Kb.15-20 képet készítettek,ebben volt 4d és 2d is. Valamint az egész vizsgálatot felvették.Ezt utána dvd-n megkaptuk. Abból a szempontból érdemes,hogy alaposabban átnéznek mindent,de igazán szép képek ilyen korán még nem készülnek a babáról. Viszont azt tudakold meg,hogy ahova mennél 4d-re,az a helyi kórházzal van e szerződésben,mert ha nem,akkor azt a 4d-s genetikai uh-t nem fogadják el a hivatalos kötelező uh-nak.
2018. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazabol en nem maganrendeloben akartam csinaltatni hanem az sztkban ahová mennék amúgy is a 12.heti ultrahangra.

Nem tudom ott mennyire alaposak. Lehet tenyleg jobb lenne egy magandokinal.

Ahogy hallottam 10.e forint koruli az osszeg ha nem tevedek nektek is ennyi volt? :)

2018. szept. 29. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol más. Érdeklődj ott,ahol laksz.
2018. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

12 hetesen még nem érdemes 4D-set csináltatni. Akkor még annyira másképp néz ki...a babamozit is 26-30 hetesen ajánlják.


Én magánba jártam, a dokim mikor 20 hetes voltam olyan gyönyörű 2db 4D-s fényképet!!! nyomott a kezembe, hogy majdnem megállt a szívem. Aztán nála nagyon drága lett volna a babamozi, duplája, mint máshol, ezért elmentünk máshova "mozizni" (a város egyik leghíresebb helyére Sopronban)...akkora csalódás volt, el se tudom mondani. Kaptunk kb 12 db uh-s fekete-fehér képet, amin alig kivehető a baba arca, meg egy 30 perces DVD-t a felvételről. Kb kidobott pénznek éreztük. Azok a képek, amiket a dokimtól kaptam ezerszer jobbak, és fényképek, nem ezek a nyeklő-nyakló sz&rok.

2018. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a mozi 23.000 volt, a dokimnál 40.000 lett volna, de eskü ha tudtam volna, mit kapok a pénzért, inkább mentem volna a dokimhoz.
2018. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12 hetesen két helyen voltam, mert az első helyen be lett nézve "kicsit" valami. A második vizsgálaton egy olyan helyen voltam, ahol FMF előírások szerint egy kb. egy órás ultrahang van, ahol több adatot is mérnek, amiből látják van-e valami gond. A rendelő alapból 4D-s, de ez csak "sima" ultrahang volt, viszont közben valahogy készült egy 4D-es fotó is, ami szerintem elnézve mások 12 hetes képeit - minden elfogulatlanság nélkül - nagyon szép lett, mert rendesen látszik a baba arca,egyedül a szája nem, mert pont az ujját szopta :D Persze szerintem nagy véletlen, hogy pont ilyen kép sikerült, mert volt még 2, amit el sem hoztam, oldalra volt fordulva, és ott még nem igazán látszott jól semmi. Ebből kiindulva nem érné meg, én nem is számítottam rá, hogy kapok 4D-s képet, vagy egyáltalán átvált, mert én csak az alapos genetikai vizsgálat miatt mentem.

A nemről: az első vizsgálaton, és előtte is 2 héttel fiút mondott az orvos, itt, ahol a 4D-s kép is volt, lányt. Annak ellenére, hogy az FMF-es vizsgálaton elmagyarázták, mit kellene nézni, nem lettem kisegítve, majd a 16. héten hátha látják rendesen.

2018. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi az Istenhegyi Géndiagnosztikában voltunk 12 hetes kombinált teszten. Az uh kb 45 perc volt, főként ugye 2D hisz a genetikai részt abban nézik és nyilván nekem ez volt a legfontosabb.

Átváltottak 4Dre is de nagyon rossz volt a minőség, kaptam képet is, de kb semmit nem lehet kivenni rajta. A 2D sokkal izgalmasabb volt, jobban kivehető a baba, sőt még bukfencezett is nekünk :)

A nemét nem tudták megmondani, még tippelni sem tudott a doki.

2018. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dan Romeo válasza:
Én 5DX-eset csináltatnék a helyedben
2018. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!