Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabeteszes kismamák, hogyan...

Diabeteszes kismamák, hogyan oldjátok meg az étkezéseket, ha nem értek haza időben?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki hogy magas a cukrom (terhelés után 8,2) igy 180 gr-os diétára fogtak. Most kezdtem a diétát,vadul számolgatok, picit még tapasztalatlan vagyok. 2 éves lányommal vagyok itthon,és néha előfordul hogy sétából/nagybevásárlásból nem érünk haza percre pontosan evési időre, amiért az orvosom folyton lecsesz. Ti hogyan oldjátok meg a beálitott diétás evést ha még úton vagytok? Főleg a főétkezéseket?
2018. szept. 29. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta erre a diabetológus, hogy lehet csúszás, az étkezések közötti időt tartsam.

(Hozzá pl mindig akkor kellett indulnom mikor tízóraizni kellett volna és az ebéd idő a hazafelé vezető úton ért...)

Tízórait mindig vittem magammal és megettem a buszon

2018. szept. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En pont az ilyen helyzetek miatt hordtam magammal korpovit kekszet. Ha jol emlekszem 3 gramm ch van egyben, 7 darabot betettem egy pici dobozba es ha nem ertem haza uzsira, akkor ott ahol voltam elragcsaltam, akar utkozben is.
2018. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15 éve vagyok cukorbeteg, volt már vagy 5 orvosom, de még egyik sem számoltatott el, hogy percre pontosan mikor ettem. Még a valódi cukorbetegeknek sem kell percre pontosan tartani az étkezéseket, az inzulinosoknak sem, nemhogy neked. Nagyjából pedig nyilván (már csak a 2 éves lányod miatt is)tartod a főétkezések idejét (otthon, étterem, stb.), kis étkezésre pedig tudsz magaddal vinni valamit.
2018. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Apukám 30 éve cukorbeteg, Inzulinos, semmi sem fog történni ha fél órával előbb vagy utóbb eszel. Mellesleg meg beraksz valamit a táskádba.
2018. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gdm kismamak maskent működnek mint a cukorbetegek. Nálunk - mivel én is a viltam mar két terhesség alatt is, akar napról napra is romolhat ak az értékek és nem mindegy sajnos időnként h mit eszik a kismama. Általános h ha nincs baj tehát nem hipozol, vagy ugrál a cukrod akkor 2-4 óránként kell enni. A 3 óra az ideális de figyelj mindenképp h nem esik e be a cukrod. Ez neked és a babának is árthat mint a magasra ugráló cukor is. 30ik héttől jön a drasztikus romlás ha nalad jelentkezik, akkor kezdj többet merni, és meg jobban odafigyelni. Nálam a 32-34ik hét környéke volt a legrosszabb. Orvossal egyeztetve én wjjbb is vettem a szénhidrát bevitelét. Szülés után mindkétszer eddig helyreállt mar 1-2 nap után!


Én 21hos fiammal vagyok itthon. Ha fő étkezés ért úton én mindig tettem el egy teljes kiőrlésű szendvicset kis zöldséggel és azt bárhol meg tudod enni. Kis étkezésre keksz és dm fehérje szelet volt nálam, amik könnyen elérhetőek és táskában mindig elférnek.

2018. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy másként működnek. Egy GDM-es kismama állapota a közelében nincs egy cukorbeteg kismamáénak.
2018. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyakorlati tanácsokat!

Nem tudom mi számit nagy ingadozásnak, az éhgyomri 4,9 az evés utáni legrosszabb esetben főleg reggelente 7,5 szokott lenni. Viszont az orvosom javaslatára nézem a vizeletemet is tesztcsikkal, és egész nap van benne keton, azaz éhezek, annak ellenére hogy időben eszek annyi ch-t amennyi elő van irva. Holnap megyek dokihoz, kiváncsi vagyok mit kezd velem.

2018. szept. 30. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!