Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vèrnyomás? Dopegyt?

Magas vèrnyomás? Dopegyt?

Figyelt kérdés

130-150/76-82 mèrek

2 x1 dopegyt szedèse mellett. A gyógyszert csütörtök óta szedem. Nem állt volna mèg be tőle vagy kevès lesz? Mit tudnak tenni ilyenkor? Aggódok a baba miatt...


22 hetes terhessèg


2018. okt. 8. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő lehetséges, de igen, kell azért pár nap míg beáll. Én háromszor szedzem Corsodilt (remélem így írják), de mellette is 150-160/85-90 közt volt a vérnyomásom.

Ne aggódj, a gyógyszer endbe rakja, és az orvosod tudni fog mindent. Az adag emelésen át, mindent. Nem lesz semmi baj! :)

2018. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, én is dopegyt-et szedtem, de szinte azonnal 120-130 körül volt, én a biztonság kedvéért felhívnám az orvost.
2018. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2es válaszoló te mikortól szedted ès mennyit?
2018. okt. 8. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is dopegytet szedtem, nekem azonnal levitte. 18. héttől szedtem és a terhesség végéig folyamatosan emelni kellett az adagot. Napi fél szemmel kezdtem és 5-öt szedtem a legvégén. Szerintem hívd fel az orvosod a biztonság kedvéért.

Amúgy nekem azt mondta ha 140 vagy fölé megy emeljem meg egy szemmel az adagom.

2018. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem folyamatosan ennyi mert most mèrtem már jó. De ha nagyobb sètát teszek vagy házimunka akkor már magasabb is ès nehezebben megy le vissza.
2018. okt. 8. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:
igaz, csak 35. héttől, de én is dopegytet szedtem. kezdetben 2x1-et, majd ez elment 3x2-ig. Akkor kaptam még mellé 2x1 depressantot. Amikor 2 nap alatt az sem vitte 150 alá, akkor beindították. De ez neked még arrébb van. A gyógyszer dózisát lehet még növelni, valószínű kevés lesz. bár azért ha nem megy 150 fölé, akkor nincs olyan nagy baj. a 130-150 közötti szerintem teljesen elfogadható érték.
2018. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

" De ha nagyobb sètát teszek vagy házimunka akkor már magasabb is ès nehezebben megy le vissza."

jaaa, hát magas vérnyomással nem kell túrázni meg nagytakarítani. Ennyi. Fizikai aktivitástól mindenkinek emelkedik a vérnyomása, utána legalább 30-60 percet kellene nyugalomban ülni vagy feküdni és csak azután mérni, hogy reális legyen.


Én 135-140-es vérnyomásra 20 hetesen még semmit nem kaptam (mert miért is?), viszont mivel sokat keményedtem a dokim megküldött napi 3x1 pipolphennel.

utóbbit tudnám neked is javasolni. A jó vérnyomás nagy barátja, ha nyugiban vagy otthon.

2018. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem sokat nem ert. Hiába szedtem,volt olyan,hogy 170/100 volt a vérnyomásom. Hetente 2-3 alkalommal nézett a védőnő illetve a doki.

Toxemia miatt császárral szültem a kiírt dátum után 1 nappal. Inkabb konzultalj az orvossal és a vedonovel.

2018. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ti mikor mèrtètek a vèrnyomást? Reggel sèta után 146/80 dèlben mèrtem 140/72 most mèrtem 130/80. Csak akkor lenne gond ha tartósan magas lenne vagy ez igy sem jó?!
2018. okt. 8. 17:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem terhesség előtt is magas vérnyomásom volt, bár akkor még nem szedtem rá semmit.Ahogy terhes lettem 3*fél dopegyttel kezdtem, majd ezt 3*2ig emelték a dokik.Ezzel a mennyiséggel is 140/100 körül volt tartósan. Semmi baja nem lesz tőle a babódnak, pont azért kell szedni, mert a kezeletlen magas vérnyomás több bajt okozhat. Azért a terhesség vége felé érdemes figyelgetni a fehérjét is a vizeletedben, ezt a védőnő is meg tudja nézni.Én hetente jártam hozzá, hogy nézze meg , valamint érdemes 24 órás vizeletgyűjtésre is időpontot kérni a laborba,gyakran csak abból derül ki a magas fehérje. A 3.dolog a vizesedés. Ha ezekre a dolgokra odafigyelsz, minden rendben lesz. Ha esetleg a magas vérnyomáson kívül,észleled a másik 2 tünetet, érdemes egy kivizsgálást kérni a toxémia miatt, jobb az elővigyázatosság! Persze nem törvényszerű, de sajnos gyakran a magas vérnyomáshoz ezek is társulnak.Gondtalan babavárást kívánok 😊
2018. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!