Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kamaszkori terhességnél miért...

Kamaszkori terhességnél miért célszerű a magántanulói státusz?

Figyelt kérdés

Úgy értve, elég sok nő dolgozik a terhesség végéig/közepéig, de egy elejtett félmondat miatt úgy vettem ki anyukám szavaiból, hogy ő szeretné, ha minél hamarabb itthon lennék az iskola helyett. Utána nem beszéltünk erről, mert nekem is és neki is dolga volt, pont indulófélben volt. Csak megmaradt, hogy "minél hamarabb intézni kell azt is".


Általában 1-2 körül mindig hazaérek, még úgy is, ha előtte beültem valahová ebédelni, tehát nem vagyok ott 8 órákat. Vagy később, ahogy haladunk előre, tényleg megterhelő lesz a koránkelés, folyamatos figyelem, készülés, tanulás? De végülis ha magántanárhoz járnék csak, akkor ugyanúgy kéne tanuljak...



2018. okt. 8. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Hogy ne alázzanak porig a tanárok és a diákok, a szükségesnél jobban.
2018. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ebben a helyzetben nincs olyan, hogy "szükséges megalázás", de hát kinek mi, ugyebár. Meg nálunk az iskolában ez nem is annyira központi téma, hogy a másik életével foglalkozunk, a tanárok sem azért vannak ott, hogy az életünket nehezítség, vagy elvegyék a kedvünket a tanulástól, iskolától. Szép is lenne, ha egy ilyen intézményben még terrorizálnának bárkit...

2 éve volt egy lány, szintén terhes lett és semmi rosszat nem tapasztalt, nem viselkedtek vele máshogy a tanárok egyáltalán. Ugyanúgy feleltették, ha arról volt szó, dolgozatokat is írt. Egyedül annyi "megkülönböztetés" érte, hogy kapott a lifthez kulcsot, mert akkor még nem használhatták azt a diákok.

2018. okt. 8. 17:10
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Úgy értettem, hogy kiskorúként úgyis fogsz kapni épp elég megalázást az orvosnál, később gyerekorvosnál, vizsgálatokon, anyukád csak nem akarja hogy feleslegesen még jobban bántsanak.
2018. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Mondom másképp, mert látom nem érted. H ne kelljen mások előtt szégyebkezned, amiért annyi eszed volt, hogy tinécserként teherbe estél.
2018. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Pl vannak olyan kismamák, akik 10 percenként rohannak hányni - ha valaki 10 percenként kirohangálna az óráról az igencsak zavarná a tanìtást...
2018. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Tudod miert ?

Mert nagyon gaz , hogy a tanulas helyett azon jart az eszed, hogy felcsinaltasd magad anyadek nyakara!

2018. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Úgy írod ezt a kérdést mintha ez egy teljesen normális dolog lenne,mintha mellékes dolog lenne hogy terhes vagy. Pedig nagyon nem az. Anyudnak meg mondd meg hogy fözzön neked ebédet,mert a gyorskajáldát éttermet eztán az árai miatt,elfelejtheted,ha a gyereknek kell majd pelust venni.
2018. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mikorra vagy kiírva.

Tudod, ha egy felnőtt dolgozó nő teherbeesik, táppénzre megy, ha már nem tudja ellátni a munkáját. Ez egyénenként más, elsővel pl: gond nélkül dolgoztam a 34. hétig (38.-kon szültem), másodikkal pedig rögtön el kellett jönnöm.


Na ha te valamilyen okból nem tudsz többé bejárni, bukod az évet, mert igazolt napból is van maximum, ami után évismétlés kell.

Ez magántanulói státusszal kivédhető, mert sokkal rugalmasabb, az ágyból is tudsz tanulni.

2018. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Egy nap/egy héten még hány kérdést írsz ki a tini terhességeddel kapcsolatban?
2018. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Szép is lenne, ha egy ilyen intézményben még terrorizálnának bárkit...


hát, inkább felvilágosító órákat kéne tartani a védekezésről... az arrafelé nem divat, úgy tűnik.

2018. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!