Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szörnyű iskolai szorongás. Miért?

Szörnyű iskolai szorongás. Miért?

Figyelt kérdés

Tizedikes leszek, és 2-3 éve szörnyű szorongást érzek ha az iskolára gondolok, vagy épp ott vagyok. Nyugtalan vagyok, folyton rossz érzés van a gyomromban. Ha felelek, tanárokkal beszélek, vagy akár diákokkal, akkor teljesen magamon kívül érzem magam, és dadogok, lefagyok, nem "fog" az agyam. Van, hogy nem érzékelem ami körülöttem van, csak homályosan. Ezt nem tudom hogy írhatnám le. Mire hazaérek délután 4 órára hullafáradt vagyok. Kimerülök egyszerűen, és nincs energiám semmihez, sem emberekhez, sem máshoz, mert legszívesebben csak elbújnék és aludnék örökké. Reggelente rettenetesen szorongok, mert tudom, hogy új nap vár rám a suliban.

A jegyeim 90%-a ötösökből áll. A legtöbb tanár nagyon jó. Az osztálytársaim nagy része jófej, és vannak barátaim, habár velük sem tudok túl jó kapcsolatot építeni.

Az ovodában is ugyanezek voltak a problémáim.

Azon gondolkozom, hogy magántanuló kéne legyek egy időre. Szeretek tanulni, és megvannak hozzá a képességeim. Mit tegyek? És mi lehet ez?



2016. aug. 31. 13:03
 1/1 anonim válasza:
100%

Vannak különféle szorongásos 'betegségek/zavarok'. Szociális fóbia, pánikbetegség..stb. Ahogy tudom, a szociális fóbia kialakulásának miértje nem tisztázott, így gondolom több dolog is kiválthatja.

Nálam az egész úgy kezdődött, hogy az apám olyan 'dicséretekkel' illetett, hogy "Letörölted a táblát, ezért kaptál ötöst?" (és hasonlók) Ebből kialakult egy megfelelési kényszer, maximalizmus, majd később az állandósult szorongás.

Talán veled is történt valami, -akár ilyen apró, jelentéktelen dolog- amire nem is gondolnál, és mégis annak köszönheted ezeket a problémákat.

Nem tudom mennyire segítettem a válaszommal, de megpróbáltam elmondani, hogy szerintem (mivel nem vagyok szakorvos ne vedd biztosra a szavaimat) mitől lehetnek ilyesfajta gondjaid.

2016. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!