Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy ennyire aggódok...

Normális, hogy ennyire aggódok? Nagyon rágörcsölök a terhességre és félek, már árt a babának.

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok. Egész életemben lazán álltam mindenhez, sosem aggódtam túl semmit...na nem így a terhesség alatt. Minden apró görcsnél, minden megszédülésnél már problémát látok, túlaggódom ezt az egészet! Nem ismerek magamra, sosem voltam ilyen! Pedig a terhesség teljesen rendben van, soha egy vérzés vagy pecsételés nem volt, 10. hetes ultrahangon gyönyörűen mozgott, vert a szíve, minden jó volt vele. A legszebb az egészben hogy nem is terveztük, "becsúszott" baba, és a legelején még az is megfordult a fejünkben egy pillanatra, hogy nem tartjuk meg. Nyilván ezt az első kétségbeesés tette velünk, villámgyorsan el is vetettük az ötletet.

Az egyéb körülményekkel sincs gond, lakhatás, autó, anyagi biztonság adott, nem ez van a háttérben. De akkor mi? Hogyan tudnék megnyugodni? Sokat pihenek, próbálok pozitívan gondolkozni, de állandóan bevillannak a lehetséges problémák, és azonnal tiszta stressz vagyok. Ismeretlen nekem ez a dolog. Segítsetek, hogyan nyugtassam meg magam?


2018. okt. 16. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen mindenki átesik az elején. Nyugi idővel el fog múlni ez az aggódás, ami egyébként természetes, de nem érdemes túlreagálni. Neked sem tesz jót meg a babának se ha egész nap kattogsz. Tanácsom, hogy amint jönnek a rossz gondolatok, helyettük rögtön valami szépre, pozitivra gondolj inkább.
2018. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a 12. heti ultrahangig végig aggódtam a terhességet, utólag már látom hogy kicsit túlzásba estem.. én ahogy befejeztem, utána párom kezdte el. Váltjuk egymást :D
2018. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ismerős érzés.

Mi terveztük a babát, a 2. hónapban jött össze. Szó szerint mindenen aggódom kb azóta. Először, hogy miért hányok ennyit. Aztán, hogy miért nem. Emellett, hogy a 12.hétig bármi történhet, rettegtem a vetéléstől, és folyamat azon kattogtam, élhet-e még a babám (2 ismerősömmel a 12 hetes un-n közölték, hogy 3-4 hete halott a baba). Úgy voltam, a 12 heti vizsgálatig jussunk el, onnantól már nem lehet nagy baj, ott majd megnyugszok. Az uh-n minden rendben volt. De természetesen azóta is aggódom mindenen :D mostmár elkezdtem érezni, a hasamon is látszik, mégis félek, úgy vagyok vele, bármi megtörténhet még.

Nekem a legnagyobb baj a neten való olvasgatás. Anyukámmal és anyósommal nem jó a viszony, velük nem igazán tudom megbeszélni. Barátnőimmel nem tudok sokszor találkozni. A védőnő, inkább hagyjuk... így nagyon nincs kivel megbeszélnem, ezért kattogok rajta.

2 hete bevezettem, van 1 szoros gumi a kezemen, ha rosszra gondolok, csak megcsípetem vele a csuklómat (remélem érted mire gondolok) egyből eszembe jut, hogy nem szabad ilyeneken gondolkodni. Azt hiszem bejön :)

2018. okt. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jesszusom, ne rémisztgess ilyenekkel, mert éjszaka erről fogok rémálmodni...de tényleg katasztrófa amit produkálok! Már néztem vagyonokért mindenféle kiegészítő laborvizsgálatot meg szűrést ami nincs benne az alapban, a párom ugyan elképesztő édes és mindenre rábólint, de azért érzem, hogy átlépem a határt.

Köszönöm mindenkinek! Igyekszem sokat mozogni, sétálni és elfoglalni magam, talán ez, ami legjobban segít.

2018. okt. 17. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!