Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a szülés várható időpontja...

Ha a szülés várható időpontja előtt 5 héttel kimosom és vasalom a baba ruháit nem túl korai?

Figyelt kérdés
Meg szeretném csinálni nehogy előbb érkezzen a baba. Elméletileg 5 hét múlva szülnék, csak nem szeretném azt hogy ha hamarabb érkezik itt álljunk felkészületlenül. A férjem pedig nem egy mosós, vasalós típus. Nem terhelném ezzel, hogy Ő csinálja amíg kórházban vagyok. Itthon vagyok, szívesen megcsinálnám, csak attól tartok "érvényét veszti" a vasalás a szekrényben.
2018. okt. 17. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem korai. A vasalasra pedig felesleges ennyire rastresszelni.
2018. okt. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nos, teljesen mindegy, mikor mosod ki, ha nem használod, tiszta marad a ruha. Nem, nem lesz érvénytelen a mosás a szekrénytől.


A férjedet pedig nem "terheled" a mosással, ő a gyerek apja, így a gondozásában képes részt venni. Igen, a mosásban is. Igen, ez a világ legtermészetesebb dolga.

2018. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nekem 10 hét van még hátra, már kimostam egy csomó ruhácskát... Vasalni nem vasaltam, nem is szándékozok :)
2018. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, nyugodtan mosd, vasald ki őket! A szekrényben nem lesz semmi bajuk :) én is kivasaltam mindent előre. Jó is, mert akkor ennyi mindent nem tudtam volna kivasalni.
2018. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Hacsak nem valami lepratelepről vettél fertőzött baba ruhákat akkor eleve felesleges vasalni, ez a " vasalás fertőtlenít" szöveg akkor volt érvényes, mikor még nem volt automata mosógép.

Nekem is nincs vagy vasalóm 10 éve (anno a költözéskor elveszett), mégsem lettek fertőzöttek a gyerekeim a ruhától.

2018. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

Utolso: tudod, sokan azert vasalnak, mert a vasalt ruha jobban tetszik nekik, mint a vasalatlan. Es nem csak a babaruhat, hanem meg a felnottruhat is...


Kerdezo: en is kimostam az elso mereteket 35 hetesen. (Es ki is vasaltam, ami igenyelte 😉). En beraktam tiszta zacsiba is adagonkent, igy varnak a szekrenyben/komodban.

A nagyobb gyerekeknek kicsivel kesobb mostam (36-37 het korul), de ez a terhesseg problemasabb, felek, hogy be kell fekudnom es nem csak szulni megyek majd...

Semmi bajuk nem lesz.

2018. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
én nem vasaltam őket, lőjjetek le. Kimostam mindent úgy 24 hetesen. Egészséges óvodások azóta.
2018. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!