Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehéz légzés? Lehet ellene...

Nehéz légzés? Lehet ellene tenni valamit vagy ez egyátalán normális?

Figyelt kérdés

Az esték a legrosszabbak mert órák kellenek mire sikerül elaludnom de az is hajnalba már.

Háton fekve, és bármelyik oldalamon is feküdve ahogy eltelik 2-3 perc kicsitnehezen kapok levegőt de kellemetlen,mintha valami súly nehezedne a tüdőmre, ami csak akkor múlik el ha fordulok ugye, na de pár perc és kezdődik újra. Kb 1 hete kezdődött 25 hetes vagyok. Nincs még nagy hasam pedig egyátalán és a súlyom is teljesen normális.

Jövőhéten megyek védőnőhöz és megkérdezem tőle is hogy mit tudok ezzel kezdeni, de kívancsi lennék a ti tapasztalataitokra. Normális ez? Tudok vele valamit kezdeni?


2018. okt. 19. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Korai még, sajnálom, hogy már most ezzel küzdesz. Támaszd fel magadat alváshoz, deréktól felfelé a teljes testet, az segít.
2018. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háton fekve a baba elnyomhatja a gerinc melletti ereket, ami szédüléshez, ájuláshoz, légszomjhoz vezet. Ez elég gyakori terhesen, bár nem mindenkinél jön elő, függ a baba fekvésétől. De hogy oldalt fekve is előjön, arról még nem olvastam. Lépcsőzésnél, sietős sétánál mi a helyzet?
2018. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Ugye tudod hogy háton tilos feküdni? Elnyomja a baba a fő ereket és nem kap elég oxigént, mert romlik a placenta vérellátása. Baloldalon ajánlott feküdni. Még azt megpróbálhatod hogy félig ülő helyzetben vagy aztán hátha majd máshogy helyezkedik.
2018. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy háton nem szabad feküdni nem is szoktam, csak kivancsi voltam hogy úgyis előjön e ez a légzés nehézség és természetesen igen, de igazából nekem is az a furcsa hogy oldalamom fekve is ugyan úgy előjön.

Megprobálom ezt a félig ülőhelyzetben való alvást hátha segít.


Egyébként séta, lépcsőzés, állva nincs ilyen probléma csak fekve. Meg talán még néha néha ha hosszabb ideig ülök, de az ritkabban fordul elő.

2018. okt. 19. 15:59
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez hülyeség,hogy tilos :D ezt ki mondta? Neten írnak mindenféle baromságot :D hason és háton is lehet, ha kényelmes, nincs olyan,hogy tilos,bár az tényleg igaz, hogy baloldalt feküdve tényleg jobb neked is és a kicsinek is.
2018. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A helyedben inkább a háziorvoshoz mennék.
2018. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel hanyatt ébredve kelek és még élek 35 hetesen :) Bárhogy szabad aludni de tény hogy a bal oldalt egészségesebb.

25 hét környékén én is fulladoztam főleg evés után. A félülő helyzet tényleg segit. 30. hét körül valszeg elmúlik ez amint a baba lejebb megy.

2018. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelentem a lányommal szinte mindig a hátamon aludtam és most 2,5 éves okos kislány. Ne terjesszetek már hülyeségeket, miért jó rémisztgetni a kismamákat ilyenekkel? Ki tudja figyelni magát álmában, hogy épp hogyan fekszik?
2018. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ahány ember annyi féle vélemény erről ahogy olvasgattam utána.

Bár szerecsére olyat nem hallottam még hogy valakinek az miatt lezt volna gond a terhességével mert háton aludt.

Viszont biztos hogy van abban is valami hogy talán nem a legelőnyösebb. Nem tudom igazából, nekem első baba.

De tény hogy volt már hogy énis a hátamon fekve ébredtem, mert ugye akkor nem tudom befolyásolni hogyan is forduljak. Ilyenkor mindig eszembe jut amiket itt olvasok és remélem hogy nem okoztam vele gondot, de ezek szerint nem fogok ha néha megtörténik.😊


Egyebként azóta a félig ülő pozicioban alszom és segít. Úgy nem érzem ezt a nyomást, de ha vízszintbe kerülök akkor igen.😁

2018. okt. 20. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!