Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehéz légzés. Félidőn túli...

Nehéz légzés. Félidőn túli kismamák, normális ez az érzés, hogy nehezebben kapok levegőt?

Figyelt kérdés
Ha legfekszem aludni, úgy érzem, hogy alig kapok levegőt, főleg ha a hátamon fekszem, de oldalt sem sokkal jobb. Normális ez? Még csak 21 hetes vagyok.
2010. jan. 21. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. A terhes nők ezért nem fekszenek háton. Te is le fogsz gyorsan szokni róla...
2010. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális: ahogy nő a méh, egyre feljebb szorítja a szerveidet. A tüdődnek most alig feleakkora hely jut, mint korábban, ugyanakkor meg 50%-kal nagyobb kapacitással kellene működnie.


Háton ne feküdj most már egyáltalán. A méh súlya ugyanis ilyenkor ránehezedik a nagy hasi erekre, és oxigénhiányt okoz. Marad a jobb és a bal oldalad.


Hidd el, én is alig várom már, hogy megint hason alhassak... :-)


28h km

2010. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak azon lepődtem meg, hogy már ilyen korán, 21 hetesen elkezdődik ez... :(
2010. jan. 21. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A könyvek szerint a 16. hét után már nem lenne szabad háton feküdni huzamosabb ideig.


Meg attó is függhet, hoigy kinek melyik irányba nő a pocija. Akinek inkább felfelé, ráadásul rövidebb a felsőteste, az hamarabb megérzi, mint aki magas, és a felsőtestében könnyebben elfér a pocak.

2010. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 19 hetes vagyok, de máris fújtatok. És még csak feküdnöm sem kell feltétlenül. Amúgy nagyon magas vagyok, tehát elvileg a tüdőmnek is bőven kéne hogy legyen még helye.

ŰEgyébként viszonylag sokat fekszem háton. Esténként figyelem a babát, mert máshogy még nem nagyon érzem. És sajnos éjszaka is, mikor felébredek, többször is háton fekszem éppen. 3. babát várjuk, minden terhességnél mondta a védőnő, hogy 16-18. héttől már csak magzatmozgás rövid ideig tartó megfigyeléséig szabad háton feküdni. Egy előttem szóló leírta az okát.

2010. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Én már akkor is fújtatok, ha egy hosszabb beszélgetésbe belekezdek. Mármint ha én beszélek folyamatosan. Mire feljövök a metróból a lépcsőn majd kinyúlok.Sajnos alacsony vagyok (154 cm) és a kis drágám elég rendesen felpakolta a szerveimet. Újabban meg egészen fenn a cicim alatt a bordáim környékén nyom ki valamit( talán a popója vagy a feje, háta lehet)úgyhogy eléggé kényelmetlen tud lenni. Háton már én se nagyon fekszem.

28 km

2010. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 hetes vagyok, de már nagyon régóta kínoz ez a fulladás. Ha fekszem, ha megyek, ha ülök, teljesen nyugalmi pozicióban is rám jön. Van hogy még a fejem is elzsibbad és elszédülök, annyira nem kap oxigént az agyam. Rettenetes és ijesztő érzés. Éjszaka meg főleg, mikor aludna az ember.... Már megkérdeztem a védőnőt is, hogy nem e gáz, de azt mondta, hogy normális ez ilyenkor sajnos. Kitartást és jó babavárást mindenkinek!
2010. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, nekem is kb. a 20. hét óta tart. És még most sem jobb a helyzet. 35h km.
2010. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez normális jelenség, de engem szerencsére elkerült eddig, pedig pici vagyok (156 cm), mondjuk néha érzem, hogy már nem úgy kapok levegőt, de nem zavaró, hátamon is tudok feküdni, de már nem sokáig szoktam.

31 hetes km

2010. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

én 21 hetes vagyok, de már egy ideje érzem én is a légszomjat, még akkor is, ha nem fekszem.

majd ez is elmúlik.

legalább nem a hányás gyötör, mint az elején! :)

2010. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!