Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beleedtem a kicsit már romlott...

Beleedtem a kicsit már romlott juhtúróba, nem tudtam hogy az, lehet a babának baja a liszteriózis miatt például?

Figyelt kérdés
Most úgy megijedtem. Azt hittem hogy nem romlott, nem lehetett látni rajta, viszont egy fél kanállal ettem belőle ami gyanús volt, utána meg beleszagoltam jobban és akkor éreztem hogy az már nem jó. Most izgulok hogy esetleg baja lesz a babának. 34 hetes vagyok.

2018. okt. 21. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

A Listerózist a lisztéria nevű baktérium okozza. Ez a baktérium nem akkor van jelen ha " romlott " , azaz megsavanyodott. Ha lisztériás annak nem érezni az ízét, pont ez baj. egyébként meg a túró pasztőrözött úgyhogy már ott kiölték belőle.


Én is nagyon féltem a Listerozistol, külföldön dolgozom nőgyógyászaton, sajnos Magyarországon nem foglalkoznak ezzel, de nagyon sok vetélést a lisztéria okoz, csak ugye Magyarországon nem foglalkoznak ennek a kimutatásával.

2018. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől nem lesz bajod. Max. egy "jó" kis hasmenésre számíthatsz, bár fél kanálnyitól valószínűleg arra sem.

Nyugi, azért nem kell mindentől ennyire félni.:)

2018. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugodtam. Itthon mindennel ijesztgetnek, viszont az orvosok tényleg nem küldenek el sokszor fontos vizsgálatokra. Gondolom anyagi okok miatt.
2018. okt. 21. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
*ettem
2018. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, a lisztéria miatt abszolút nem kell, ahogy már más is kifejtette. De egyébként sem! Én romlott kakaót ittam. Nem volt még feltünően romlott, egy pici mellékízt, mintha éreztem volna, de nem tudtam eldönteni, hogy jó vagy sem. Végül megittam, kb 2 deci volt. Okozott egy fél napos hasmenést, de ennyi :)
2018. okt. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!