Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pedagógusként dolgozom, és...

Pedagógusként dolgozom, és előreláthatólag januar 6-án fogok szülni. Az utolsó 2 hónapban már pihenni szeretnék, hogyan érdemes eljönnöm anyagilag a munkahelyemről? Táppénz vagy tgyás?

Figyelt kérdés
2018. okt. 21. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Tgyás nem létezik. Szülés várható időpontja előtt 28 nappal igényelheted a Csedet, tehát 1 hónap mindenképp táppénz. Azt, hogy a megéri-e a szülés előtt igényelned a Csedet, azaz a Csed összege neked magasabb-e, mint a Tp, azt mi nem tudhatjuk. Ha a táppénz magasabb, akkor a szüléstől menj Csedre, előtte 2 hó táppénz.
2018. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Tgyás 20 eve volt :)
2018. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, rég volt az előző szülésem 😁

Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 22. 08:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is pedagógus vagyok, két hete nem dolgozom. Nem kellett táppénzre mennem, mert bírtam a munkát eddig, és csak egy hónapom volt vissza. Így otthagytam a munkát és azonnal csedet kértem ( 28 nappal a kiírt dátum előtt lehet). Ha bírod, és a gyerekek megértőek, érdemes csak az utolsó hónapot pihenéssel tölteni. Mindenki más, nekem problémamentes volt, örültem hogy tudok dolgozni, így nem hagytam el magam, nem vizesedtem. Gyerekek megértőek voltak.
2018. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!