Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadtok szülésznőt? Illetve...

Fogadtok szülésznőt? Illetve ha van már gyereketek fogadtatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én szülésznő leszek, még hallgató vagyok, most említette valaki, hogy egyre jobban elterjedt, hogy szülésznőket is fogadnak az orvos mellett. Mivel még kórházi gyakorlaton nem voltam, így ezt nem tapasztaltam. Minden választ nagyon köszönök :)
2010. jún. 24. 23:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és félre ne értsetek, engem nem az anyagiak motiválnak, egyszerűen jól esik, hogy ilyen bizalmat fektetnek az emberbe, mert ez hatalmas megtiszteltetés és felelősség :) Már ha tényleg így van, egyszer hallottam, hogy mostanában eléggé elterjedt :)
2010. jún. 24. 23:34
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt szülésznőm és orvosom se .De olyan kedves szülésznőt kaptam, hogy le a kalappal.Nagyon segítőkész volt pedig csa ugy "beestünk" szülni hozzá 6-óráig volt müszakja és én 19:50szültem de ott maradt velünk végig nem passzolt le pedig megtehette volna.Nagyon meg is lepődtünk ezen de jó volt hogy ott volt velünk az elejétől a végéig.fiatal sem volt hogy, a lelkesedés hajtotta egyszerüen ilye volt.Utána még bejött hozzánk látogatóba a csecsemős osztályra ugyhogy egy szavam se lehet:))))))))))Szerencsénk volt!
2010. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A többségünk ilyen egyébként :) Aki szüléssel kapcsolatos szakmát választ úgy vettem észre nagyon empatikus és szívén viseli a "betegek" sorsát. A barátnőm végzett szülésznő, ő volt, hogy 12 órát maradt bent a betegével. Nagyon örülök, hogy ilyen pozitívak a tapasztalataid :):)
2010. jún. 24. 23:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem fogadok szülésznőt, de csak anyagi okokból.Van fogadott orvosom, aki minden vizsgálatért elkér egy tízest.Ráadásul épp most vásárolunk a babának, és az is egy vagyon.Szívem szerint fogadnék szülésznőt, mert fontosnak tartom, és gyakorlatilag ő lesz végig velem.Az orvos meg épphogy rám néz.Csak egyszerűen nem tehetem meg, hogy 2 helyre adjam a borítékot.Így is elég dilemma, hogy a dokinak mennyit adjunk.Túlzásokba se fogok esni, mert elég jól megfizetem, hogy hozzá járok.Remélem szerencsém lesz, és normális szülésznőt fogok ki a szülésnél.De azt már most tudom, hogy a 2. gyereknél lesz szülésznőnk.
2010. jún. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én fogadtam szülésznőt, első babás vagyok.


Megjegyzem dokit is fogadtam akinek alkalmanként adtam pénzt, a szülésznő csak a végére mondta, hogy adunk amennyit adunk.


Megéri szülésznőt fogadni, és nagyon elterjedt szokás, mivel a szülésznő lesz végig a szülő nővel, ő csinál gátvédelmet, stb.


De a tesóm már kétszer szült és egy alkalommal sem fogadott szülésznőt.

2010. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem nem lehet szülésznőt fogadni.
2010. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak dokit fogadtam,de csak azért mert csak programozott császárral szülhettem(ja és anesztest is)Ha nem így lett volna csak Szülésznőt kértem volna fel.Aki előkészített szülésznő nagyon kedves aranyos volt,még az őrzőben is "meglátogatott" és érdeklődött a hogylétem felől. :)
2010. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én csak szülésznőt fogadtam.egyrészt azért,hogy legyen mellettem valaki,akit ismerek és aki válaszol a kérdéseimre.másrészt jóval olcsóbb,mint az orvos.neki köszönhetem,hogy gyorsan megcsászároztak és nem hagytak szenvedni.
2010. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Se dokit, se szülésznőt fogadtam, és így is teljes mértékbe megvoltam elégedve, mind a kettő nagyon jó szakember volt!
2010. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak dokit fogadtam szülésznőt nem. Mikor szültem két szülésznő volt ügyeletben mind a kettő jött mindig és rám nézett, segített. Mikor megszültem pont előtte volt a váltás, átvett a másik két szülésznő és a babát már ők segítették ki, meg tolás meg minden, de az előző kettő is még visszajött megnézni a babát és gratuláltak meg dícsértek, hogy milyen ügyes voltam. Jól esett!!!
2010. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!