Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak èn èrzem úgy hogy a...

Csak èn èrzem úgy hogy a vèdőnők csak a frászt hozzák rám?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Igen, csak te
2018. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Rám sose hozta, sőt..
2018. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Védőnőre válogatja. A régi védőnőm a 3 éves gyerekemre azt mondta, hogy alultáplált, persze mély megvetéssel. Teljesen átlagos testsúlya, magassága volt. 6 hónapos volt, amikor a hátam mögött azt mondta a sógornőmnek, hogy autista szerinte a kisfiam, mert nem nézett rá, ami nehézkes is lett volna, mivel beteg volt státuszon és a másik vizsgálta. Szerencsére nyugdíjba ment, a 2. fiamnál egy nagyon aranyosat fogtam ki.
2018. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak Te vagy igy ezzel!

Rengeteg anyuka van aki háta közepére nem kivánja a védőnőt, csak nincs abban a helyzetben hogy elutasítsa vagy személyét megválassza. Alapvető emberi jog.

Már az alapvető jogok biztosa is megállapította AJB 640/2018 számú jelentésében hogy a védőnői gondozás a várandósság idején súlyos alapjogokat sért. Csakhogy értsd: a kiszolgáltatott élethelyzetben és az egészségügyi szolgáltatókkal szemben gyakran alárendelt helyzetben lévő kismamákat a várandósgondozás során a családi- és magánélet, önrendelkezési joguk és emberi méltóságukhoz való jogukba sérti meg a védőnői- és gyermekjóléti szolgálat. AJB-640/2018 számú jelentés.


Természetesen úgy,hogy a védőnők tisztában sincsenek azzal, hogy a kismamák alapvető emberi jogaikat sértik meg folytatólagosan.

Egyébként a jelentés utolsó rendelkezése kimondja, hogy ezt el kell juttatni minden területi védőnőhöz, hogy megismerjék.


Kérdezzél rá a védőnődre, hogy ő mennyire van a fentiekkel tisztában és olvasta e már a munkaköréhez és feladatellátásához kapcsolodó AJB-640/2018 számú ombudsmani jelentést kötelezően! És kérd meg hogy a jövőben legyen szives tartózkodjon az alapvető jogaid megsértésétől, tartsa azokat tiszteletben ahogy kimondja az Egészségügyi törvény is.

2018. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Már ne is haragudj kedves előző válaszoló de akkor is az emberi jogokkal példálóznál ha mondjuk a te családodban lévő várandósnál szűrné ki a védőnő például a terhességi toxémiát vagy hogy a magzatnak nincs szívhangja?
2018. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
A világ nagy részén - méghozzá a fejlettebb részekröl van szó -, NINCS védönö, a kismamákat az ORVOS vizsgálja, szüri ki az esetleges problémákat és ennek ellenére inkább kevesebb problémás terhesség/szülés van, mint MO-on!
2018. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia,ez tenyleg vedonoje valogatja,nem lehet'kiszamitani',milyen hozzaallasuval talalkozol,valoban el tudnak bizonytalanitani.Csak sajat velemenyt tudok irni.3 gyermekem mellett 4 vedonovel volt szerencsem megismerkedni.Az elso pl.kezet sem mosva nyult volna az ujszulottemhez,nem engedtem. A masikkal a mai napig joban vagyok.En pl.a hosszu szoptatas, egyuttalvas,6 honap vagy meg kesobbi hozzataplalas es hordozas hive vagyok,ha nem is fanatikusan.Volt amelyik ezzel nem ertett egyet,annak is csak bologattam,aztan csinaltam ugy ahogy en akartam,hisz a gyermekemet en ismerem jobban.De termeszetesen kaptam jo otleteket is.A mostani pl.total fel van haborodva,h.meg cumizik a 3 eves,es en kenyszeritsem,h.ne,de ezt en fokozatos leszokassal szeretnem megoldani,es ezt meg is mondtam neki. Nem orult,pont hidegen hagy.Tehat attol is fugg,h.te anyakent mit szeretnel a gyermekednek es ezt mennyire tamogatja a vedono. De az en mottom egyebkent,amint fentebb is irtam,h.a sajat gyermekemet EN ismerem a legjobban,nem a szomszed Mariska neni,se anyos,se a vedono. Es a gyerekunk mindenre megadja a valaszt.
2018. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5/7 es!

Ha érted a védőnői gondozás pszichológiáját és működési mechanizmusát, akkor a felvetésed értelmezhetetlen.


Ha pedig soha nem foglalkoztál még ezzel a jelenséggel - ugyanakkor gondolkozás nélkül igénybevetted a védőnői gondozást, akkor álljon itt egy néhány felvetés:


- ha 1991 től szabad orvosválasztás van, akkor a védőnő személyét miért nem lehet megválasztani?

- ha - tegyük fel, valamennyi védőnő tisztességesen jár el a gondozottjaival szemben, akkor 1991 től, az elmult 27 évben miért tudják csak nagyon kevesen hogy a védőnői gondozás nem volt kötelező (2017.01.01-ig) Miért hallgatták és titkolták el ezt az érdemi információt az édesanyák elől?


- a védőnő a gondozó, az édesanya (és az egész család)a gondozott. Téged gondoz a védőnő - ha kell, ha nem, mert védőnő nélkül alkalmatlan vagy rá.


- miért van az a köztudatban - elsősorban az állam és a szakma részéről) hogy a védőnői konroll és számonkérés (mert legtöbbször csak ez van) nélkül nem fogan meg a gyerek, anyuka képtelen kihordani és képtelen megszülni, hiszen a védőnő adja a kiskönyvet. Tehát ha nincs védőnő=nincs kiskönyv=kiskönyv nélkül nem lehet szülni?! Kiskönyv nélkül már nem is jön ki a gyerek az annyjából?!


- miért van az hogy a védőnő nem tartja tiszteletben a család magán- és családi életét pl. ha a szülők reggeltől estig dolgoznak? arra való hivatkozással hogy neki munkaideje van (8-16ig) ugyanakkor a családnak nincsen munkaideje és családi élete? Ha este 9 re hivnád a védőnőt (miután házimunka meg minden letudva) kikérné magának a magánéleétre hivatkozva. Neki csak egy munka, neked viszont az életed.


- miért van az, hogyha beiratod az oviba, suliba a gyereket (oktatási-nevelési intézmény) akkor az iskola elhallgatja, eltitkolja előled, hogy kapsz hozzá egy egészségügyi szolgáltatást is. Miért jön létre a szülő és az iskola-egészségügyi szolgálat között a háromoldalú szerződéses jogviszony?


- NEM létezik olyan kérdés a gyerekkel kapcsolatban, amire csak és kizárólag az illetékes területi lakóhely szerinti védőnő tudná a választ. Bárki meg tudja mondani a felmerülő problémákra a választ? Akkor miért is nem lehet választani? (Megsugom: hát nem a gyerek és a család védelme érdekében)


- Miért nem lehet iskola védőnőt és iskolaorvost választani? Miért kell gondolkodás nélkül elfogadni, hogy - az általad nem választott szak?emberek gondozzák a gyermekeidet?


Ha ezek után a gyerekgyilkos szülőkkel példázódna valaki, akkor állítom hogy ti sem abba a kategóriába tartóztok és kikéritek magatoknak, hogy azokkal a szülőkkel összetévesszenek és összehasonlítsanak titeket!

2018. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Utolsó!

Úgy látom neked mindenre van valami frappáns, kimerítő válaszod. Ha ennyire nem szívleled a védőnőket akkor nem értem , hogy miért "képezted" ki magad a velük kapcsolatos jogszabályokról és mindenféle történelmi, ilyen-olyan háttérrel kapcsolatban. Sok mindennel nem értek egyet az irományodból de nem megyek bele a vitába, hiszen tök mindegy, hogy mit írok Te úgyis sokkal okosabb vagy nálam. Mindenesetre az én véleményem az, hogy nem szép dolog így leszólni más szakmákat, hiszen van akinek ez nem csak a szakmája hanem a hivatása is. Nem tudom, hogy Neked mi a végzettséged de biztos vannak a Te szakmádban is olyan emberek akik nem a legjobbak és olyanok is akik szívvel lélekkel végzik azt!

Szóval részemről lezárva ez a téma!


További szép napot!

Egy tudatlan és felesleges védőnő :)

2018. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!