Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetesen még nem érzem...

19 hetesen még nem érzem egyértelműen a babát. Más is van/volt így?

Figyelt kérdés

Első babám. Mindenhol ilyeneket olvasok, hogy már első terhességnél is érzik a kismamák a baba mozgását 16-18 hetesen, ha nem is minden nap.

Én most 19+2 hetes vagyok, és még mindig nem tudom egyértelműen megmondani, éreztem-e már egyáltalán... Néha érzek olyasmi "bugyborékolást" (persze hang nélkül), ami akár ő is lehet, de lehet hogy terhesség előtt is éreztem pont ugyanilyet bélmozgás miatt, csak ugye nem figyeltem rá... Szóval néha van egy kis fura érzés, mintha történne ott valami, de gondolkoznom kell még, hogy ez vajon a baba volt-e?


A másik, hogy nem is érzem minden nap, ma pl. még egyszer sem éreztem. :( Pedig ettem és feküdtem elég sokat, próbáltam rá figyelni aktívan.


Ilyenkor mindig úgy aggódok.


Egyébként hétfőn voltunk a 18 hetes genetikai UH-n, akkor mozgolódott, bár nem volt túl aktív, de mindent rendben találtak.


Van itt kismama/anyuka, aki hozzám hasonlóan nem érezte egyértelműen a mozgást 19 hetesen sem? És így a 19-20. hét tájékán minden nap éreznem kellene már?


2018. nov. 3. 16:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy esetemben a lepény a mellső falon tapad.
2018. nov. 3. 16:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem is kell, 22-23. het korul mar mindenki erzi, ez nem verseny.
2018. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs aggódni valód. Főleg első babánál. Ha minden rendben van, a mocorgását a 20 hét után fogod érezni úgy igazán. Fog még rúgni eleget. :)

Mivel kérdezted, én is csak a 20. hét után éreztem a valódi mozgását. Második terhességnél előbb, mert már tudtam, mit kell éreznem. Ennyi. :)

2018. nov. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kb 22 hetes kor óta érzem, első baba, mellsőfali méhlepény.
2018. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én korán éreztem mindkét gyerekemet, de van olyan ismerősöm, aki ikrekkel volt terhes, és csak 22 vagy 23 hetesen mondta, hogy egyértelműen őket érzi. Addig állította, hogy nem érzi a mozgást, pedig neki két baba is volt.
2018. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En keson ereztem a babat, kb a 24.het kornyeken volt egyertelmu h a baba mozgasat erzem. Pedig vekony alkat vagyok.(allitolag azok elobb erzik, bar ez esetben ez nem jott be)
2018. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 18+4hetesen éreztem azt hogy mintha "elpukkana"egy buborék a hasamban.

Akkor még arra gondoltam,hogy talán bélmozgás,amit terhesség előtt nem figyeltem,de mostanra 19+4hetesen már biztos vagyok benne hogy a babát érzem,mert már erősebb a "pukkanás"😊

Ülésnél eddig 2x tapasztaltam ezt,hanyatt fekvésnél pedig sokkal többször.

Nekem sem mindennapos még,de lesz még ideje rugdosni eleget😄

Első baba nekem is.

2018. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat, akkor várok türelmesen. :)
2018. nov. 3. 20:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem hátsófali a méhlepényem, de még így is csak a 20. héttől vált egyértelművé, előtte nem tudtam eldönteni, hogy a baba az, vagy csak bélmozgás. :)
2018. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!