Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehet így terhesen táppénzre...

Elmehet így terhesen táppénzre? Jogosult vagyok rá?

Figyelt kérdés
12.hetes terhes vagyok. Jelenlegi munkahelyemen Május.13.-án kezdtem. Előző munkahelyemen Május 2.-án mondtam fel,de előtte folyamatos munkaviszonyom volt. Szerintetek jogusult vagyok elmenni táppénzre a szülésig és meg kapom majd a CSED-et is így? Köszönöm előre is a válaszokat.

2018. nov. 11. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

ha megvolt 365 napod, és két munkahely közt nem volt 2 hét kimaradás

akkor igen

2018. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Max. 10nap volt mert 13.-án már szerződést írtam alá.
2018. nov. 11. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

De csak annyit lehet táppénzen, amennyit ebben a másik jogviszonyban dolgoztál. Ha annyi nap van szülésig, amennyit már ledolgoztál a máj. 13-tól kezdődő munkahelyeden, akkor menj nyugodtan (ha voltál már táppénzen azóta azon napokat vond ki). És biztos tudod,hogy szülés előtt egy hónappal már csedre mehetsz.


És nem 15 nap, hanem 30 napnál többnek nem szabad eltelnie két munkahely között.

2018. nov. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem igaz utolsó. Akkor áll fent ez az annyit lehetsz táppénzen dolog, ha megszakad a biztosítási jogviszony,ami ahogy írtad, 30 nap. Ha nem tellik el 30 nap a két munkahely között, akkor folyamatosan a biztosítása.Így nyugodtan elmehet táppénzre, mert nem csak a mostani munkahely számít.
2018. nov. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Táppénzre akkor vagy jogosult, ha egészségügyi oka van. Tehát az orvos azt mondja, nem dolgozhatsz.
2018. nov. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Attól, hogy lepontozol mindenkit 5- ös, a kérdező még táppénzre mehet. Hiába fáj neked a tény.
2018. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A doki már rég táppénzre javasolt de nem mertem elmenni mert nem tudtam mennyit lehetnék veszélyeztetett terhesként táppénzen. Ezek szerint akár már a mai naptól a szülésig jogosult vagyok rá. Még egyszer köszönöm.
2018. nov. 12. 08:40
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

Senkit nem pontoztam le, nem csak ma, máskor se szoktam vele foglalkozni.

Vagy tán neked kiírja ki kit pontoz? :D


Amúgy meg attól, hogy okoskodsz még a témy tény. Az nem táppénz ok, hogy terhes vagyok. Ha problémás a terhesség és az orvos úgy ítéli, akkor az táppénz ok.

Ennyi.

2018. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Nekem nem telt le a próba időm sem amikor teherbe estem az orvos egyből tp re vett, veszélyes anyagok meg forrasztás miatt, a munkáltató nem csinált belőle gondot, mert nem ők fizetik a tp. A csedet is meg fogom kapni a munkabér 70°%-a. ha segít
2018. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!