Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szociális otthonból kora...

Szociális otthonból kora terhesen táppénzre írhat a doki, ha nincs könnyített munkalehetőség?

Figyelt kérdés
80-100kg-os idősek emelgetése elég indok?
2018. okt. 29. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem indok.


Tessék végre megtanulni, a táppénz annak jár, akinek probléma van a terhességével, ezért nem tud dolgozni.

Te tudnál, csak a munkakörülmény nem megfelelő. Fogl eü orvos, ha nincs más munkakör, felmentés, alapbér.

2018. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Igen kiírhat,az én nőgyogyászomnak se tetszett de megirta a javaslatot a háziorvosnak. Gyárban dolgoztam festékekkel kapcsolatos munka,3 műszak. Ha te úgy érzed nem bírsz emelni,ha félted a picidet nyugodtan menj táppénzre.Mondd meg hogy akinek ez nem tetszik mehet és törölgetheti a fekáliát a magatehetetlen emberekről,tudom mert csináltam ilyen munkát én is.
2018. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

[link]

[link]

Ezekben azt írják, ha nincs könnyebb munkakör, fel kell menteniük és kapod az alapbért.

Közben megtaláltam hozzá, amire a cikkek hivatkoztak:

60. § (1) * A munkavállaló számára, ha a munkakörében történő foglalkoztatás feltételei az 51. § (3) bekezdése szerint nem módosíthatóak, egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény alapján - a munkakörében nem foglalkoztatható. A munkavégzés alól fel kell menteni, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása nem lehetséges.

(2) A munkavállaló a felajánlott munkakörnek megfelelő alapbérre jogosult, amely a munkaszerződés szerinti alapbérénél kevesebb nem lehet. A felmentés idejére alapbére illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el.

[link]

Ha jól értem, ezzel jobban jársz, mint a táppénzzel, de gyanítom, nem árt hozzá egy orvosi papír, hogy nem emelhetsz.

2018. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

1-es jól írja.

Eghészséges terhességgel nincs táppénz.

Aki nem végezheti a munkakörét terhesen, az az üzemorvost keresi fel, akinek a javaslatára a munkáltatónak KÖTELESSÉGE könnyített munkakört adni. Ha nem tud, akkor felment a munkavégzés alól, és alapbérrel vagy otthon.


Csak a táppénzre vétel könnyebb, ezért szokták ezt választani. De anyagilag nem biztos, hogy jobb...

2018. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

törölgetheti a fekáliát a magatehetetlen emberekről,


törölgettem 15 évig, amíg el nem tört két csigolyám meg a medencém. De ettől még a kérdező nem válik keresőképtelenné.

1 voltam.

2018. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Kedves utolsó,nyilván te is terhesen törölgetted,addig míg meg nem szültél,és emelgetted is a magatehetetlen embert,aki ha elhagyja magát kétszer olyan nehéz. Szerintem ez nem terhesnek valo munka
2018. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Az alapbérrel jobban jársz, mint a táppénzzel. Nem csak anyagilag. Ha kötsög a főnököd, simán feljelenthet táppénz csalásért, ha pl. Fb-ra feltesznek rólad egy karácsonyi családi fotót. Nálunk azért jelentette fel a kismamát, mert elmentek a strandra. Aki veszélyeztetett terhes, és irodában ülni nem tud, az ugye úszni és kirándulni se.

Tudom, hogy a te munkád fizikailag sokkal megterhelőbb, és terhesen tényleg nem lehet csinálni. De a bunkó főnököt ez nem fogja érdekelni, ha direkt vadászik rád.

Pont azért csinálják ezt egyre több munkahelyen, mert nagyon sokan mindenféle mondva csinált okkal kiíratják maguk.

2018. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os, ha ez nem terhesnek való munka, akkor az üzemorvos fogja kérni az áthelyezést, ami ha nem megoldható, akkor a munkavégzés alól felmentést.

Az egészséges terhes nem keresőképtelen!

2018. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

nem édesem, terhesen az üzemorvos felmentett (mondjuk 6 és fél hónaposan, mert addig simán dolgoztam, meg lehetett oldani kollégákkal, hogy mást csinálok).

Senki nem mondta, hogy dolgozzon, azt mondtuk, ez nem keresőképtelenség, tehát nem táppénz.

Talán nem csak f.sni kéne a szót, hanem olvasni is és értelmezni...

2018. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező!

Menj el tp-re,és ne hallgass az itt okoskodó "hősnőkre".

Beszélni könnyű,mondani bármit lehet.Szociális szférában nem fognak könnyített munkát adni,neked bizony emelgetni kell,meg széklettel,testváladékokkal érintkezni.

Nyilván az a cél,hogy az egészséges terhesség meg is maradjon,ne kockáztass.

Üdv: egy szintén szociális szférában dolgozó

2018. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!