Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hivatalosan a terhesség...

Hivatalosan a terhesség legvégéig kellene dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagy hol van az a pont, amikor már "jogosan" van a kismama táppénzen, teljesen problémamentes terhességgel, könnyű irodai munkánál? Ilyenkor mindig orvosi indok kell, ha a kismama pl a 35. héttől nem szeretne dolgozni?

Tudom, hogy az orvos simán kiír, de konkrétan a jogi háttere érdekel, mikortól nem számít táppénzcsalásnak.


2018. nov. 13. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
4 héttel a szülés várható időpontja előtt JÁR (nem csak lehet) a szülési szabadság. [link]
2018. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első írja, és erre az időre már CSEDet folyósítanak.
2018. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Jogilag, ha nincs orvosi indok (fenyegető vetélés vagy koraszülés kockázata), akkor nem mehetsz táppénzre. A kiírt nap előtt 4 héttől jár a szülési szabadság, de akár a szülés napjáig is szabad dolgozni. Ezen kívül rendes szabadságot is ki lehet venni.
2018. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyrészt home office munkám volt szülés előtt. Heti 2 fél napot kellett bemennem. Az orvosok folyton ki akartak írni tp-re, pedig teljesen jól voltam, és nem dolgoztam veszélyes anyagokkal, sima irodai munka. Szóval valószínűleg nem kell orvosi indok. Hacsak az nem az, hogy "senki nem fogja megköszönni magának, hogy dolgozik, kiírom". :D


Én egyébként az utolsó hónapban már teljesen otthonról dolgoztam, mert zsibbadtak nagyon a lábaim és a gyerek nagyon nyomott. 4 héttel előtte igénybe vehető a CSED egyébként.


Valójában ez az egész táppénzcsalási rendszer arról szól, hogy amit a munkáltató törvényi kötelességeiben elmulaszt (pl. könnyített munkakör, otthoni munka lehetősége), azt így a doki szívességből megteszi a kismamának, és csal.

2018. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!