Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok. Mikortó...

6 hetes terhes vagyok. Mikortól lehet kérni a nőgyógyászat, hogy javasolja hogy táppénzen legyek?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam a háziorvosomnál. Mondtam neki hogy terhes vagyok és szeretnék kicsit táppénzen lenni, mert nagyon stresszes a munkám, emelni kell sokat és hideg is van. Ő majdnem elküldött a francba hogy majd ha viszek neki papírt akkor kiir... De már nem bírom. Kettő helyett kell dolgoznom, mert a munkatársamat máshova küldtek. Most vagyok a hatodik héten és nem tudom mit csináljak. Elég nehezen jött össze a baba

2018. nov. 27. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

EZt még nem igazán lehet terhességnek sem nevezni, még az sem biztos, hogy egyáltalán fejlödik még valamennyire.


A stressz miatt meg végképp nem kell táppénzre menni, az orvosnak teljesen igaza van.

2018. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászodtól táppénzjavaslatra papírt kérned, akkor fog tudni kiírni a háziorvos.

De nem árt, ha előtte van arról is papírod, hogy élő terhességed van.

2018. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ezek a vizsgálatok mikor vannak? Mármint mikor állapítják meg hogy élő a terhesség?
2018. nov. 27. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Amint szívhang hallható. 7-8. hét körül. De táppénzre csak veszélyeztett terhesként mehetsz. A stressz és emelés nem az. De érdekes, hogy minden nőnek csak akkor lesz stresszes a munkahelye, amint pozitívat tesztel. Előtte nem volt az, hogy válts, ha nem tetszik valami?

Mellesleg, ha szólsz a dokinak, hogy ilyen a melóhelyed, akkor könnyített munkát kell adnia a főnöködnek, ha ez nem lehetséges, távolléti díjat kapsz, ami a fizud, de NEM táppénz. Ha esetlegbtalálsz olyan dokit, akivel össze tudsz kacsintsni, és táppénzre vesz, akkor viszont otthon kell feküdnöd. Nincs bulika, karácsonyi, szilveszteri partyka, meg nyaralás. Mert táppénz csalás és vissza kell fizetned. Nem érdekel a lepontozás.

2018. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Stresszes volt eddig is... De mivel babát terveztünk nem gondoltam logikusnak otthagyni, mivel mi lesz utána?

Ha még nem jött volna össze a baba, akkor még kb fél évet bírnék és utána felmondanék.

De ti biztos nagyon okosak vagytok és már van 3 gyereketek is és tudjátok hogy a stressz és a túlterheltség nem ártalmas az egészségre és a magzatra.

2018. nov. 27. 11:09
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Mindenkinek stresszes az élete / munkája nem csak neked. Én a 40. hétig dolgoztam pedig ott is hideg volt és emelgetnem is kellett ha épp a kollégáim nem tudtak kisegíteni. A lustaság önmagában még sajnos nem indok a táppénzre...
2018. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2 hét múlva elmész nőgyógyászhoz, aki megállapítja, hogy élő terhességről van szó. Akkor szólsz a főnöknek, hogy állapotos vagy, könnyített munkakört kell biztosítania.


Háziorvos nem tud kiírni, csak szakorvosi ajánlással, úgyhogy még jó, hogy elküldött. Ha kiírnia 9es kóddal, és kap egy ellenőrzést, úgy megbüntetik, hogy csak na... Ahhoz kell lennie egy papírnak, amit a nőgyógyász állít ki, és szerepel rajta a NON POT kifejezés, ez jelenti azt, hogy veszélyeztetett vagy.


Ha kicsit akartál csak tp-n lenni, akkor miért nem mondtad neki, hogy megy a hasad, fáj a hátad, derekad, nem bírsz emelni, vagy valami olyan dolgot, amivel 1-2 hétre otthon tudsz lenni. (Tudom, ez is tp csalás, de még mindig jobb, mint hogy 8 hónapig otthon van a semmi miatt.)

2018. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Terhesen kb bármelyik nőgyógyász ad táppénzjavaslatot, ha kéred. Ezen nem szoktak szívózni. Ellenőrizni meg ezt a kutya se szokta
2018. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 7.héttől volt "szívhang", 9.héttől táppénzen voltam/vagyok.


Szintén a munkakörülmény miatt.

Én kereskedelemben voltam, 2 személyes vegyiáru bolt, tehát heti 3 nap csak áru pakolás,emelés, ládázás, plusz a többi kötelező.


Én is azért kértem a táppénzt,mert első baba, tervezett,egyértelmű,hogy védtem magunkat.


A nőgyógyász bármikor kiadja a papírt, onnantól senkinek semmi beleszólása.

2018. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodtan kérj papírt nődokitol, ki fog írni vagy kamuzz h folyton hanysz! Engem 6 hetesen kiirt, nem csinalt ebből problémát. Az előttem leszolokat szard le. Jogod van pihenni főleg ha fizikai munkát végzel. Attól hematoma is lehet!
2018. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!