Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet elérni, hogy kicsi...

Hogy lehet elérni, hogy kicsi legyen a baba?

Figyelt kérdés

Kis termetem van, a csípőm se túl széles és félek, hogyha nagy lesz a baba, akkor nem tudom megszülni.

Hogyan lehet kicsi, de egészséges, tehát nem koraszülött vagy fejletlen babát szeretnék, csak ne legyen nagy. Hallottam 4 kiló fölötti babákról, ezt szeretném elkerülni.


2018. nov. 28. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Örülj annak hogy egészséges fejlett kisbabád lesz, ne akarj szandékosan kisebbet. Másrészt nem lehet ezt szabályozni, genetikán múlik elsősorban.


Nekem 26 hetesen azt mondták kicsi a babam és kicsi is lesz, azóta azon aggódom hogy vajon szépen fejlődik e, meglesz e a megfelelő súly...stb...


Szóval szerintem engedd el ezt a dolgot, másrészt 4kilos babát is meglehet szülni természetesen.

2018. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A genetika ellen semmit nem tudsz tenni, de ha az édesapja se nagy termetű a babának, akkor kicsi az esélye, hogy ebből gond lesz. Amire figyelned kell, az a terhességi cukorbetegség, ha ez kialakul és nem kezelik, akkor a baba meghízik. Szerencsére a terhesgondozás keretében szűrnek és ha baj van, kezelnek is.

2018. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Ne válassz magas pasit, csak átlag alattit. Ez az egy, ami esetleg segít.

Én nem így tettem, "viselem" a "következményeit". ;)

Elsőre is nagy babám lett hozzám képest, nagyon nehezen szültem (én 155, férjem 185), és most másodjára is hasonlónak. ígérkezik.

2018. nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

én 150cm és terhesség előtt 42kg most nem tudom mennyi jelenleg

barátom 187cm és 100kiló körül. akkor ezt leshetem:S

2018. nov. 29. 01:28
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

"Ne válassz magas pasit, csak átlag alattit. Ez az egy, ami esetleg segít."


Ezzel már elkéstél... 🤣

2018. nov. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Azt nem tudod befolyásolni, hogy mekkora legyen a buksija, ha az kint van, a többi már menni fog. 152 cm vagyok, a legnagyobb babám 3900 g-al született.
2018. nov. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Én 158cm vagyok a férjem 185cm. Az első lányunk 3600g és 53 cm volt. Császárral szültem téraránytalanság miatt. Most sem lesz másképp, hetek múlva megszületik a kistesó, ő sem lesz picike :)
2018. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos testalkatúak vagyunk, mégis 4650, 4380, 4740 g-os babákat szültem, mindhármat természetes úton.

Ezt nem lehet befolyásolni, esetleg a cukorbetegség amivel vigyázni tudsz és nagy születési súllyal jár.

2018. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudod ezt befolyásolni, de egyáltalán nem kőbe vésett, hogy nagy lesz a gyerek. Ha a te genetikádat örökli, vagy ha "keveredik" benne, akkor simán születhet átlagos súllyal. Én 170 cm vagyok (első terhességem kezdetekor ehhez 49, másodiknál 52 kiló),férjem közel 2 méter(199). Első fiam 3090g/53 cm, második 3150g/52 cm lett. Az apjuk anno kicsivel 5 kiló fölött és közel 60 centivel született természetes úton, gondolhatod, tartottam én is attól, hogy ez majd nekem is kijut... Mostanra a nagyobbnál már látszik, hogy égimeszelő lesz. Ergo ez egy genetikai lutri, de a ti paramétereitekkel simán lehet ennél is kisebb súlyú babátok, mondjuk nagyobb is. Fölösleges ezen rugózni, semmiráhatásod nincsen, majd kiderül úgyis menet közben az ultrahangokon, miképp álltok. A téraránytalanságnak amúgy sincsen ehhez sok köze, ha nagy a fejkörfogat, vagy nálad olyanok a medence paraméterek, akkor lehet császár a vége, de ez nem függ a magasságodtól egyáltalán.
2018. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak,hogy valami nyugisat írjak a férjem 187 cm én 165 vagyok én se voltam kövér terhesség elején. A fiunk 2900g 49 cm született. Szerintem nem függ össze ez annyira a szülőkkel. Láttam már teltebb embereknél is kisebb súlyú babát. Ne izgulj inkább a buksija körfogata a lényeg nekem ezt mondták. Sok sikert. ☺
2018. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!