Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati szívhanghallgatóval...

Magzati szívhanghallgatóval mintha 2 szívhangot hallanék?

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok, eddig csak a 7. héten voltam ultrahangon (ami fél perc volt, hang se volt bekapcsolva csak mondta a doki, hogy élő magzat)


Viszont már többször is mintha két szívhangot hallottam volna.

Ma reggel is meglett a baba egyből nagyon nagyon baloldalon, aztán egy jó 5 centivel arrébb is, bár ugyan olyan gyors volt, mégis más volt a ritmusa. Ez már többször is előfordult. Lehet a másik mondjuk a köldökzsinór?


Valaki járt már így?


2018. dec. 3. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyors a szivhang, amit megtalalsz (olyan 130-140 koruli) az biztosan a baba, a masik hang, ami ugyanolyan gyors, az pedig a koldokzsinorban a luktetes. Az is olyan gyors, csak masabb picit, inkabb olyan suvito luktetes.
2018. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyik a baba, a másik a te hasi artériádban a vér áramlása.
2018. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm, én is ezen gondolkodtam, most uh-ig ezen fogok pörögni.


2-es, teljesen más az én artériám hangja, mint egy magzat szívhangja. A másik amit hallottam, az teljesen ugyan olyan mint a magzaté, az enyém sokkal lassabb.

2018. dec. 3. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ikerterhesen is használtam magzati szívhangfigyelőt, én 14. hét körül találtam csak először szívhangot, és kellett még 2-3 hét, mire el is lehetett különíteni helyben a két szívhangot. Biztos, hogy a köldökzsinórt hallod, a két szívhang az hasonló a hangjában és a ritmusában is, csak elkülöníthető helyen találod meg. De ehhez nagyobbnak kéne lenniük.


7 hetesen már látszik, hogy több embrió van-e, a hangnak pedig orvosi szempontból semmi jelentősége, az az anyukának szól csak. Az orvos a látható pulzálást keresi a monitoron.

2018. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

11 hetesen akkor sem találnál két szívhangot, ha valóban ikerterhes lennél. Túl pici még hozzá.

Vagy ugyanazt a szívhangot hallod, csak két síkból, vagy az egyik a köldökzsinór.

2018. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!