Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam belgyógyászati...

Böbe1990 kérdése:

Ma voltam belgyógyászati vizsgálaton és szívzörejt állapítottak meg. Ez befolyásolja majd a szülèst? 18hetes kismama

Figyelt kérdés
Mennem kell szívultrahangra,de csak január 31-re kaptam időpontot.Valamit a szìvbillentyűről beszélt a doktornő de olyan ideges lettem,hogy nem tudtam figyelni.
2018. dec. 14. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az egyik szívbillentyűd minden valószínűség szerint nem zár-nyit rendesen, ezért amikor a szíved pumpálja a vért, egy kis vér akkor is átpasszírozódik rajta, vagy éppen mikor nyitva kellene lennie, akkor résnyire zárva van, és emiatt jelentkezik egy surlódó hang az örvénylő vér miatt. Rengeteg embernek van ilyen.
2018. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem is van egy billentyűhiba miatt. Nem különösebben érdekelte a nőgyógyászt. Annyi jelentősége volt, hogy emiatt szülésnél vénásan kaptam antibiitikumot.
2018. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem! :)
2018. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem gyerekkoromban szívműtétem volt, és most van még egy szívbillentyű problémám de azon kívül hogy voltam a terhesség alatt ekg-n és szívultrahangon semmi más teendő nem volt és nem befolyásolta a szülés menetét.
2018. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megnyugodtam...:)
2018. dec. 14. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ugyanez volt 16 hetesen. Azt mondták, hogy semmi extra. Valószínüleg terhesség nélkül is van zörejem, de mivel terhesen több vért pörget a szív jobban kihallatszik. Szüléssel nem volt semmi gond. A nőgyógyászom rápillantott a szív UH-s leletemre és szóra se méltatta😅. Már 2 gyerekünk van és még ugyanennyit tervezünk:).

2018. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!