Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan valakinek, hogy a...

Volt olyan valakinek, hogy a baba mérete végig 2 héttel nagyobb a koránál, végül egy tök átlagos baba születik?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert a 22. hétig az FL két héttel nagyobb volt, mint a baba kora. A 34. heti uh-n pedig már a korának megfelelő volt. 38. héten derült ki, hogy a baba nem érzi magát jól bent, mert állandóan esett a szívhangja. Már a 37. héten is furcsán éreztem magam, mert ritkán éreztem mozogni a babát. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy az utolsó hetekben nem gyarapodott rendesen a kicsim? Mindenki azzal riogatott, hogy nagy babám lesz, erre megszületett 3114grammal és kb 50 cm-rel (hosszt nem mérnek itt, itthon mértük meg először). Vagy inkább a terhesség első felében nőtt sokat és utána lelassult.
2011. nov. 17. 01:08
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem végig nagyot mértek, nagyobbat két hétnél, és nam lett extra nagy, de azért nagy 57 cm, 3800 gr.

ja, és a 41. betöltött héten szültem. nem az uh szerintin.

mármint hogy nagy.

2011. nov. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elso fiam a 20. hettol volt nagyobb meretu az atlagtol 1-2 hettel. A 39. heten szuletett 3700 grammal es 56 cm-rel, 37-es feje volt, tehat nem is lett kicsi. Ha var 1-2 hetet, akkor biztos, hogy 4 kg felett lett volna.

A 2. babam meretei sokaig atlagosak voltak, 30. het korul kezdett nagyobb lenni, neki is 3600 korul tippeltek a szuletesi sulyat. Viszont a 39. heten 3100 grammal szuletett, 56 cm-rel, 34-es fejjel.

Nem volt gond a szivhanggal soha, meg semmi egyeb, de megis nagyobb babara szamitott az orvos.

Viszont a mehlepeny nagyon rosszul nezett ki, ossze-vissza szakadt, el is volt deformalodva, engem kapartak is szules utan, mert nem valt le rendesen. Akkor mondta a doki, hogy a terhesseg 2 babaval indult, az egyik felszivodott es a mehlepenyhez tapadtak a maradvanyok, emiatt nem mukodott 100%-osan a lepeny, valoszinuleg emiatt lett kisebb a baba. Egyebkent nem volt semmi gond ebbol szerencsere, annyi, hogy elegge rancos volt a fiam bore, tehat valoszinu, hogy az utolso 1-2 hetben nem hizott, hanem fogyott bent egy kicsit.

De kint bepotolta rendesen.

2011. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nálam is így volt, pedig túl is hordtam őt 1 héttel. végig nagyobbnak látták, még azt is mondta a doki,hogy biztos hamarabb jön majd 1-2 héttel. És tessék :))

A kislányom pedig végig nagyobbnak látszott és az is lett, 4 kg,de simán szültem, nem a baba súlya számít ugyanis, hanem a fejkörtérfogata, ami teljesen átlagos volt.

2011. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is folyamatosan nagyobbnak mérték kb 2 héttel. 39. héten született 3530g és 52cm volt.

2011. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy az uh-k alapján volt-e ekkora változás. Mert ugye az lehetséges, hogy az utolsó hetekben nő sokat a pociban, de én eddig nem gondoltam volna, hogy az addigi 2 hetes előnyt elveszti. Remélem érthető amit írtam.
2011. nov. 17. 09:43
 6/8 anonim ***** válasza:
lehet, ha túlságosan elöregedik a méhlepény, akkor már nem tud annyi tápanyagot adni a picinek. Vagy az is lehet,hogy egy idő után már nem nő tovább, mert a természet azért igyekszik figyelembe venni,hogy mekkora baba tud kiférni onnan vagy jól érezni magát. Remélem egészséges lett a picid. ha valamire gyanakszol,akkor a mozgásfejlődését figyeld, ha csúszik valamiben, akkor dévényessel korrigáltasd.
2011. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem minden rendben van vele, csak a férjemmel gondolkodtunk ezen. Fejét gyönyörűen tartja, ha a vállamnál van, bár ezt már egy napos korában is csinálta. Mozogni meg mozog ezerrel, mintha felhúzták volna. De majd figyelem.
2011. nov. 18. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek is mondták, hogy a terhessége utolsó két hetében nem nőtt a baba a pocakjában- de ettől függetlenül az ő kislánya is 3.1kg lett. Addig végig átlagos- vagy kicsit nagobb méretei voltak UH alapján.

Én első fiam az elejétől nagyobb volt 2héttel, végül 3.79kg lett. Nem lett kicsit, de nem is óriásmagzat... :)

MÁsodik fiamnál viszont ez volt mint nálad, normálisan átlagosan fejlődött, de végén iszonyúan lemaradt, nem tudni miért. 32hetesen még 2kg-ra tippelték, erre kerek 38hétre született meg 2.6kg-mal. Tehát utána a 6hétben alig hízott, hetente csak kb 100grammot. :)

Idekint bepótolta rendesen ő is. :) Méhlepény jó volt, nem is koplaltam- szóval rejély számomra is, hogy az egyik hogy lett olyan nagy, a másik meg hogy ilyen kicsi?? :)

De mindkettő egészséges, ez a lényeg.

2012. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!