Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 nappal kisebbnek mérték az...

6 nappal kisebbnek mérték az embriót, ez baj?

Figyelt kérdés

Szóval naptár szerint 7hetes 5napos volt a terhességem tegnap. Figyeltük a ciklust, 15. nap volt pozitív az LH teszt, szóval később nem foganhatott ennyivel. A tegnapi napon 9 mm, elő embrió szerepelt a leleten, viszont csak 6 hét 6 napos terhességi kort kalkuláltak.

Ekkora méret eltérés normális ilyenkor? Más gond miatt voltam orvosnál, nem volt lehetőség erre rákérdezni...


2019. jan. 1. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Tudod mekkora egy 7 hetes embrió? Mértél már UH-n embriót?

Itt 1-1 milliméter komolyan napokat számít. Az enyémet egy héttel nézték el. Ilyenkor még nem számít, majd 12 hetesen.

2019. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem mértem, mert nem vagyok szonografus, vagy nőgyógyász. Nem ez az első terhességem, tehát kb tudom mekkorák a méretek, igen. Itt azért lényeges, mert hivatalos táblázatok alapján egy 7+5 napos embrionak már 15 mm-nek kellene lenni, és furcsa, hogy ennyivel kisebb.

Beteg lettem közben, és aggódom. 1,5x ekkora lenne protokoll szerint, és tudom azt is, hogy nagy a szórás ilyenkor, de izgulok, hogy rendben legyen.

2019. jan. 1. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Egyaltalan nem szamit. Nekem is elszamolta es en mar 10 hetes voltam allitolag. 2 hetre ra kiderult hogy az elozo doki egy hettel es 5 nappal szamolta el magat. A 12 heti mondott biztosat ami azota is tartja magat
2019. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6+4 naposan mérték 4mm-t amikor papiron már 8mm-nek kellett volna lennie...12 hetin pontosan a korának megfelelő méretei voltak amit azóta is tart,lassan szülök...37 hetes vagyok...

Sztem az eléje annyira picikek h simán elmerhetik.

Nyugodj meg minden rendben van/lesz...😊

2019. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem elsö babám lombikos volt azoval biztosan tudtuk a megtermékenyités dátumát és eglsész terhesség alatt egy héttel kisebb volt mint kellett volna.igaz hogy 3kg alatt született,de ezen kivül semmi más probléma nem volt vele.39hétre született egészségesen,gyönyörüen.azota már 4éves.szoval nem hiszem hogy baj lenne
2019. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gasztrón voltam uh-n más miatt, amikor kiderült, hogy terhes is vagyok, másnap a nőgyógyász 4 mm-rel kisebbnek mérte, mint a másik leletemen szerepelt. Azóta már megszületett.
2019. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van szivmukodes, akkor ez nyugtasson elsosorban.

Tapasztalatbol mondom, hogy nagyon el tudjak merni (3 gyermekem van 7 terhessegbol).

A legutobbi terhessegemnel a sok veteles miatt gyakran kellett uh/ra mennem es a masodik uh-n majd egy centivel kisebbnek mertek. Ez eleg nagy teljesitmeny azert egy kb 20 mm-es embrional...

Semmi jora nem gondoltam, mert ez azt jelentette, hogy az elozo uh ota, azaz kb masfel het alatt alig nott valamit, ez a 9. heten volt es szinte mindegyik vetelesem igy kezdodott es a 8-12 het kozott...

Ultrahangos szakrendelesen voltam privaltban, jo helyen, eszembe sem jutott, hogy rossz a meres.

Viszont az eredmeny miatt mennem kellett korhazba is par nappal kesobb, hogy megnezzek ujra.

Lass csodat, ott a koranak megfelelo meretu volt, kb duplaja a 3 nappal korabban mertnek, 3x mertek le, hogy biztos legyen. A 12 hetesen is rendben volt minden a meretevel (utana mar lenyegtelen, akkor mar elteroen fejlodnek).

Szoval elsore ne ess ketsegbe, nyugodj meg, volt szivhang, el az embrio, ez a lenyeg.

Ha nem tudsz megnyugodni, akkor varj par napot es menj uh-ra ujra, mert a felesleges aggodas, idegeskedes szornyu. Inkabb legyel megnyugtatva, mint ketsegek kozott.

2019. jan. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!