Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetesen és 5 naposan voltam...

6hetesen és 5 naposan voltam az első hüvelyi UH-n. Annyit mondott csak az orvos, hogy ott az a fekete pötty a petezsák. Ez normális?

Figyelt kérdés
Adott papírokat, amivel a védőnőhöz mehetek. Ennyi. Nem határozta meg, hogy mekkora, nem kaptam róla papírt, hogy megállapította a terhességet, nem mondta, hogy van-e szívhang.stb. Mindenhol látom, hogy mindenk irogatja, hogy ekkora az embrió, meg a petezsák, stb. Én miért nem kaptam?
2008. nov. 7. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes. Túl korán küld védőnőhöz, ráadásul nem adott olyan papírt, amire rá a védőnő számára fontos adatok kellenek, pl. ut. menstruáció ideje, szülés várható ideje, "élő embrió látható", CRL mérete.

Ezek nélkül a védőnő nem fog tudni mit kezdeni veled. Úgyis csak a 12. héten lesz az első kötelező uh-gal egybekötött vérvétel, ahova a védőnő fog adni beutalót.

Nem is hívott vissza az orvosod egy későbbi időpontra?

2008. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy elavult az uh készülék, ezért nem tudott az orvos többet mondani. Mikor kell menned legközelebb? Gondolom megnyugtatna, ha detektálnák a szívhangot is.
2008. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia,

Érdekes dolgok ezek.

A kislányom most 15 hós, vele 6. héten voltam először UH-on, és már látszott a szívecskéje is vert ügyesen.

Most várjuk a kistesót, vele most vagyok 8. hetes.

6. héten voltunk először UH-on vel is, és még nála is csak a petezsák látszott, de 2 hét múlvára visszarendelt a doki, mondván hogy akkorra már látszódni kell a babának is. És így is lett. Ott volt a kis tündérkém, 1,27 cm CRL-el...:)

De papírt én sem kaptam róla, csak az UH-os képet..

A petezsákos "diagnózisról" van egy papírom..azt mondta a védőnő vigyem azt a kiskönyvhöz.

Vérvételen is voltam már, annak is lesz eredmény a jövő héten szerintem...

Beszélj a dokiddal, hogy mikor menj vissza hozzá UH-ra, mert a terhesség megállapítása tényleg csak akkor lehetséges, ha már látszik a bébi a petezsákban.


Sok sikert!

2008. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hívott vissza. Adott valami papírt, amin az volt, hogy most el kell mennem vérvételre, a házidokihoz, meg védőnőhöz, majd december 12.-én a 12hetes uhra. Utána mondta, hogy menjek vissza hozzá.
2008. nov. 7. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha védőnőhöz küldött, akkor elviekben már kéne lennie szívhangnak.

De ha van szívhang, akkor azt meg is kellett volna hallgatnia.

Én először 5 hetesen és 6 naposan voltam, akkor egy kis pötty volt a petezsákban, 3 mm volt, és dobogott a szívcsöve. Legközelebb a 8. héten mentem, akkor volt szívhang, meg is hallgattuk, és akkor küldött el védőnőhöz.

Szóval ez érdekes. :(

2008. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!