Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lotti névről mit gondoltok?

Lotti névről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Vállalható? Többen mondták, hogy felnőttként komolytalannak hat. Szerintem nem komolytalanabb mint a Kitti, Fanni például.
2019. jan. 3. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is ugyanolyan infantilis hangzású mint a Kitti,Fanni,Lili és társai.

Ha nektek tetszik,akkor ne befolyásoljon benneteket másnak a véleménye.

Legalább nem olyan tucat,mint az Anna,Hanna,Jázmin,Zoé.

2019. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem adnám az általad is felvázolt okból. Nem értem hogy érv mellette az hogy vannak más hasonlóan gyerekesnek ható nevek is. Van olyan is hogy Küllikki, de ettől még a Lotti nem változott, maximum ha ez a kettő választható lenne, akkor számítana esetleg, de nem erről van szó.
2019. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az érv mellette az, hogy tetszik. Én nem tartom egyáltalán infantilisnak egyébként. Nekem a Kitti, Fanni sem az, a Lili meg kifejezetten tetszik, de egyéb okokból nem szeretnénk azt adni, ezért gondoltunk a Lottira. Kíváncsi voltam a köz véleményére.
2019. jan. 3. 14:45
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Mire ő felnő már nem az Anikó meg a Julianna lesz felnőttes hanem a Zoé meg a Lili. Változnak az idők, szerintem mire eljut odáig már senki nem fogja gyerekesnek gondolni a Lottit de legalább nem ő lesz a hatszázezredik Zoé, Hanna, Lili. Mellesleg én még nem hallottam olyanról, hogy valakit nem vettek komolyan pusztán azért mert Kittinek vagy Fanninak hívták, azért ahhoz szerintem kell egy gyermeteg attitűd is. Szerintem abszolút vállalható, szép, lányos név és legalább nem tucat.
2019. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Én még soha nem hallottam azt, hogy a Kitti, Fanni infantilis lenne. Két 30-as ismerősöm, hozzátartozóm él ezzel a névvel, teljesen természetes. Soha nem panaszkodtak, hogy gondjuk lenne vele. És a Lotti névről sem jut semmi gyerekes eszembe, egy szép női név és kész. Semmi gond nincs vele.


Akik szerint gyerekes, nem lehet, hogy bőven elmúltak 40 évesek? Vagy csak olyan közegben nőttek fel, ahol nem volt megszokott.

2019. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Na a Mici az gyerekes...mégis van egy jó pár. Lotti szép, ha tetszik nyugodtan adjátok, itt gyakorin csak a tucat neveket helyeslik, h valami ritkább már ellenzik...

Pedig legtöbbször nem a keresztnév gáz, hanem együtt a vezeték névvel ad ki "furcsaságokat". Pl Ismerek Zöld Almát, Erdei Tündért, Világosi Napsugárt és stb...na szerintem így a gáz.

2019. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na nálunk nem lenne ilyesmi. Hosszabb, abszolút klasszikus vezetékneve van. Ritkább, de nem kirívó, rövid keresztnevet keresünk hozzá.
2019. jan. 3. 15:54
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
A lányom Zille. El nem tudod mit kaptam itt érte :)
2019. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
-képzelni
2019. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem csak a tucatnevek a helyeseltek, de akkora birkaságokkal tudnak egyesek előállni, amit egy gyógyszernek is nehezen adnék, nemhogy gyereknek. Nem attól lesz egy gyerek különleges, hogy hülye neve van. Egy lesz a sok közül, akiknek idióták a szülei.


A gyerekes névben viszont igaza van ez egyik előbbi hozzászólónak, nekem egy ismerősöm van, aki cégvezető, és Édes Manó-hoz hasonló névvel (a valódit nem írom ki) sikerült leélnie eddigi 40 évét. Felröhögök, mikor hivatalos mailt írok neki: Kedves Édes Manó! :D Na ez a kitolás.


Eléggé elkanyarodtam, de a Kitti, Lotti, Fanni teljesen rendben van.

2019. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!