Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eozinofil és egyéb laborértékek?

Eozinofil és egyéb laborértékek?

Figyelt kérdés

21 hetes vagyok, tegnap néztek nekem egy labort, mert cukor miatt gyakran járok endokrinológushoz.

Az eozinofil 0,66 értékű, 8,7%-os. Emellett a vörösvértest kicsit a határérték alatt van, a vasam pedig már totál határérték alatt, 8-as, pedig a terhesség elején direkt kiemelték ezeket, hogy milyen szép értékekkel indulok. (Szedem a vasat is jó ideje, a védőnő még mondta is, hogy lehet, hogy felesleges, mert szép az eredményem, na ehhez képest még mindig szedem, és 8-as...)

Az orvosom majd válaszolni fog jövő hét elején, de addig is aggódom...


A kérdésem, hogy mit jelenthet a magas eozinofil? Utánanézésem alapján amit valószínűnek érzek:

- Penicillin által kiváltott reakció. Dec 20.-án hagytam abba egy penicillin tartalmú antibiotikumot, azonban azóta már 2 hét telt el, nem kéne lassan kiürülnie a véremből?

- Gyulladás, fertőzés... Talán még mindig fenn áll a betegségem? Plusz a bőrömön vörös, száraz foltok vannak, eddigi bőrgyógyász nem tudta meghatározni mi lehet, esetleg ez okozhatja?

-Bélférgesség, bár ezt kétlem, azt csak észrevettem volna a székletemen...

- Leukémia. Az a baj, hogy ugye csökkent a vörösvértestem is, igaz nem nagyon, a vasam is, és pont ezt írja mellé...(Tudom, a vasam fogyhat azért is, mert a baba "elveszi", na de ennyire?) Emellett vérvételnél alig folyt a vérem, az asszisztens meg is jegyezte, hogy az onkológián látott ilyet utoljára...Pedig az eddigi vérvételeken ömlött. A neten leírt sok tünete igaz is rám (bár ha belegondolok szerintem minden második emberre..). Azért jól gondolom, hogy ha ez lenne a baj más rossz laborértékem is lenne ezeken kívül?

-Asztmát, allergiát is ír, és igen, asztmás és allergiás vagyok sok mindenre, de egész életemben az voltam, és soha nem volt magas eozinofil értékem...

-Azt is olvasni, hogy terhesség vége felé megemelkedhet, de én még csak félidőben vagyok, úgyhogy ez sem igazán nyugtat meg.


Kérdésem: melyiknek nagyobb a valószínűsége? Ha ez tényleg csak valami ártalmatlan gyulladás, fertőzés, akkor mikor fog eltűnni a véremből? Antibiotikumos kezelésnek már rég vége..


Jó lenne ha valaki meg tudna nyugtatni, hogy csak túlparázom a dolgokat, és semmi jelentősége az értékeknek....


2019. jan. 5. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon tulparázod, az eozinofil és a többi hasonló (fil-re végződő érték) a terhesség miatt változik, ez teljesen normális, majd ha szülsz, visszaáll utána. A vasam nekem 2 volt terhesen, tényleg nagyon kevés, de fontosabb a hemoglobint nézni, ha az is nagyon lemegy, akkor kapsz vénásan vasat, én is kaptam a terhesség után, a vastabletták nem mindenkinél szívódnak fel. Mondjuk nekem tényleg volt bajom terhesen, éppen emiatt mindenki leszarta, hogy 2 a vasam. Szerintem semmi bajod nincs, nyugi.
2019. jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 5. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!