Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes terhes vagyok naptár...

27 hetes terhes vagyok naptár szerint, ám tegnap a nőgyógyász kb.30 hetes babát mért mind súlyra, mind pedig centikre. Aggódom. Szerintetek baj lehet?

Figyelt kérdés
Lefordult már és 1 cm-re nyitva van a külső méhszáj. Azt írta a papíromra, hogy fenyegető koraszülés, de hozzátette nem kell megijedni, csak sokat kell pihenni. A pihenés alatt vajon mit értett, még sétálni sem lehet? És a házimunka? Van egy 8 éves kisfiam, én sem leszek már fiatalabb (35) és hát van kötelesség. Persze a baba egészséséért mindent, csak tényleg nem tudom mit jelent az orvos számára a pihenés három felkiáltójellel. Köszönöm, ha valaki reagál a problémámra.
2010. jún. 29. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is ne aggódj. AZ uh meglehetősen szubjektív, egy.két miliméter is több nap csúszást jelenthet. Az én fiam is nagyobb volt mindig, mégis 13 nappal később született, mint ahogy az uh mutatta (sőt még a mensi szerinti időhöz képest is később jött 3 nappal).

A 8 éves gyereket nem kell emelgetni, a házimunka várhat, illetve részletekben is meg lehet csinálni, mondjuk 20 perc meló, utána 30-40 perc pihenés (láblógatás, tévézés - bár a láblógatást ne szó szerint értsd, inkább tedd fel:D)

Amíg haza nem jön a nagyobbik, addig sok-sok fekvés, utána meg lehet ülve is játszani. LÉnyeg, hogy ne erőltesd meg magad. Semmi munka nem fog elfutni, megvárja amíg megcsinálod:)

És ha 1 ujjnyira vagy nyitva, azzal még akár túl is hordhatod.

Jó babavárásT

2010. jún. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hogy előbbre sorolta a heteid számát annyit jelent hogy a baba nagyobb feljettebb gyorsabban nő. Ez nem gond három hét nem sok....

pihenés: kérj segitséget sétáljon a baba a nagyival vagy megbizható kismamával játszóterezzen igy neked csak a házimunka legyen de a megeröltető részeket - porszivózás és ablakpucolás hagyd a segitőkre vagy fizessetek hetente egyszer egy takaritót

a pihenés pihenést jelent dölj le amennyiszer csak tudsz és olvassatok mesekönyvet nézzetek mesét rajzoljatok .

Minden jót kivánok!!!!

2010. jún. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
baba bocs. = már nagyfiú
2010. jún. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A leírtakhoz még annyit "mondanék", hogy túl sok magzatvizet látott az orvos, így a cukorbetegség lehetősége is felmerült. Remélem minden rendben lesz, és megpróbálok PIHENNI. Mindenkinek jó babavárást kívánok és még egyszer köszönöm a válaszokat. Nagyon jó érzés, hogy picit törődünk ezen a fórumon egymással. Minden jót!
2010. jún. 29. 07:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig nagyobbnak mérték a babámat, rendszeresen 2 héttel. És a magzatvíz is több volt. De egyik sem okozott gondot, született egy szép, nagy(4350 gr), makkegészséges babám!!!

Tényleg pihenj sokat, ne gürcölj a házimunkával,(pl. porszívózás, felmosás) most már intézze a férjed, és a nagyfiad is besegíthet! Ne vedd magadra a mártír szerepet, vedd komolyan az orvos utasításait!!! Nem szeretnél ugye koraszülött, esetleg egy életre károsodott babát?

2010. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!