Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vizsgálják a méhszájat...

Hogy vizsgálják a méhszájat nektek? Mikortól és hányszor nézik?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok. Két orvosom is volt már ezidő alatt plusz az ultrahangok, de manuálisan a méhszájamat soha senki nem nézte meg. Én vagyok a hülye, mert nem kérdeztem rá, de ez most ötlött fel bennem. Nincs panaszom amúgy, az ultrahangok alapján minden rendben a picivel, de ez most zavar. Vagy ultrahangon nézik már, nem kézzel? Egy leletemen sincs rajta erre utaló dolog.

Első baba, bocsi a pánikért, csak aggódom. Köszi a válaszokat!


2019. jan. 10. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Az a jobb, ha nem piszkálnak.
2019. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Terhessèg megállapítástól a kitolásig minden alkalommal nézte mikor találkoztunk
2019. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Fölösleges manuálisan vizsgálni. Örülj, hogy békén hagynak.
2019. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Nyugat Európában lakom, SOHA nem túrkálnak, az egy régi, maradi magyar szokás. Az ultrahangon tökéletesen látszik a méhszáj és igen veszélyes a túrkálás , mindenféle fertőzést el lehet kapni.
2019. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

37 hetes vagyok. Az első alkalom még az elején volt de az csak azért mert rákszűrést kelett csinálni.

Utána 25dik hét körül csak mert 15órát utaztam és sok keményedés volt.


Utána nem volt panasz és csak 35dik héttől nézi most legközelebb 37dik héten.


Ha nincs panasz általában békén hagynak ilyen téren. De orvos válogatja, van amelyik mindig megvizsgál ott is, van amelyik alkalmanként de olyan is akad aki a legvégén csak.


Viszont ha te nyugodtabb lennél ha egyszer rád nézne nyugodtan jelezd neki szerintem.


De ne aggodj, ha nincs panaszod biztos rendben minden 😊

2019. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lekopogom, mert nagyon szerencsés eddig a terhességem, soha semmi panasz nem volt egy pici derékfájáson kívül. Ismerősnél történt most egy szörnyű eset, teljesen tünetmentesen kinyílt a méhszáj a 22. héten, el is ment a baba. Nem görcsölt, nem vérzett, semmi...és mikor mesélte, akkor jöttem rá, hogy tulajdonképpen nekem se nézte soha senki. Innen indult az aggodalmam. Legközelebb rákérdezek majd, sajnos majdnem 3 hét még, mire megyek. :(
2019. jan. 10. 15:38
 7/15 anonim ***** válasza:

"Ismerősnél történt most egy szörnyű eset, teljesen tünetmentesen kinyílt a méhszáj a 22. héten, el is ment a baba"


Valami tünete csak volt. Vagy talán otthon pottyant ki belőle, vagy mi?

2019. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nem. Egyik pillanatról a másikra görcsölt be de nagyon. 5 percre laknak a kórháztól, negyed órán belül már a vizsgálóasztalon feküdt. Mindkét méhszáj teljesen ki volt nyílva (a doki szerint napokkal azelőtt elindult a folyamat), és már nem lehetett visszatartani a babát, perceket élt csak. Elmondása szerint semmit, de semmit nem érzett a méhszáj nyílásából, csak a hirtelen fellépő görcsök jelezték a bajt, és akkor már azonnal indultak be.
2019. jan. 10. 17:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 4 hetente vizsgálja manuálisan. A legutóbbi 2 vizsgálatkor hüvelyi UH-val is megnézte a méhszájat, mert sokat fájdogált a hasam-derekam. Engem megnyugtat.
2019. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem nézte még egészen addig, amíg nem mondtam neki, hogy nagyon keményedik. Ha nincs panasz jobb ha nem nézik.
2019. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!