Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elofordult mar valakivel hogy...

Elofordult mar valakivel hogy 15-16. het kornyeken elkezdett kinyilni a mehszaj?

Figyelt kérdés

2019. jan. 17. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Csak nekem a 18.-on. Nagyon meg is rövidült a méhnyak, már csak 1 cm volt. Sürgősségi méhszájzáró műtét lett belőle, és onnantól fekvés, fejjel lefelé megdöntve.
2019. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek is , a huszonvalahanyadik héten, neki is összevarták, és feküdnie kellett de azt nem nagyon tudta betartani mert volt másik gyerek is. Végül nem lett gond , a fia lett a keresztfiam :)
2019. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem vagyok érintett, de elmesélitek, hogy milyen érzés ha nyílik a méhszáj? Honnan tudtátok, csak rutin vizsgálat közben derült ki, vagy valami tünet miatt elmentetek a dokihoz? Köszönöm a válaszokat, nekem ez az egyik legnagyobb félelmem. :(
2019. jan. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem is ez egy oriasi param, foleg hogy en a magasabb rizikofaktoros csoportba tartozom... “tankonyv szerint” csak a kontroll vizsgalaton derul ki ha nyilik, de en sok olyat olvastam mar itt gyakorin, hogy nyilalo erzest ereztek a huvelyben, tobb volt a huvelyvaladek... sulyos esetben verzes es alhasi gorcsok de akkor mar nyilvan nagy a baj...

na es nekem most igy szurkal a huvelyem mint a falaba beleallna egy kes, tobbszor is erzem naponta par napja es magyon meg vagyok ijjedve:( hetfon megyek a dokimhoz

2019. jan. 18. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:

#1. vagyok. Azt nem akartam leírni, hogy velem ez már nem egyszer előfordult: az első terhességem 20. héten vetéléssel végződött, méhnyak elégtelenség miatt.


Egyetlen egy dolgot tudok felidézni, ami így utólag visszagondolva -talán- tünet lehetett: ez pedig az állandó vizelési inger. Nem úgy, mint normál esetben egy terhességnél, hogy gyakran kell menni pisilni; hanem tényleg állandó az inger: hiába pisilsz, ugyanúgy megmarad az inger, ahogy befejezted. Nekem mindkét esetben látszott is az UH-on, hogy annyival lejjebb jöttek a babák, hogy szinte teljesen a hólyagomon voltak. Folyás -vizes-zselé állagú- csak az első esetben volt, azzal mentem az ügyeletre, de akkor már késő volt, semmit sem lehetett tenni...


Amit megelőzésképp lehet tenni: nagy mennyiségű Mg (én 4x2- Magnesi citricii-t szedtem) + ha az orvos felír progeszteront, amit hüvelyben kell használni (2. terhességnél nekem Utrogestan ment a 32. hétig); de a legfontosabb, hogy UH-gal kövessék a méhszáj állapotát; ugyanis méhnyak elégtelenségnél nem kívülről nyílik a méhszáj, hanem belülről. UH-os utánkövetéssel el lehet csípni, ha elkezdene belülről tölcséresedni és/vagy jelentősen megrövidülni a méhnyak -a második terhességemet -ezzel pedig a kislányomat-; így sikerült megmenteni.


Szóval, ha kétségeitek vannak, vagy erre nézve rizikós a terhesség, akkor próbáljátok megkérni az orvost, hogy segítsen megnyugodni azzal, hogy amikor a babát UH-za, azzal együtt megnézi és megméri a méhnyakat is.

Egyébként az igazi méhnyak elégtelenség -ami nekem is van- nagyon ritka.

Minden fertőzést, kóros folyást komolyan kell venni, mert a felszálló fertőzések miatt is kinyílhat idő előtt a méhszáj.

Ennyit tudok tanácsolni.

2019. jan. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!