Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnő? Mikor kell menni?...

Védőnő? Mikor kell menni? Milyen támogatás van hozzá kötve?

Figyelt kérdés
6 hetesen voltam a nőgyógyásznál. Csak egy papírt adott ami igazolja a terhességet. Azt nem mondta hogy a védőnőhöz mikor és mivel kell menni. 9 hetesen megyek újra vizsgálatra. Viszont azt hallottam hogy valami támogatás csak akkor jár ha bizonyos időn belül megvolt a vedononel a bejelentkezés. Igaz ez?
2019. jan. 18. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
9 hetes uh után is mehetsz. Kapsz orvosi es vedonoi pecseteket szulesig es ha meg van a 10 azt hiszem ennyi kell osszesen akkor megkapod az igazolast a vedonotol, hogy reszt vettel a terhes gondozáson és megigenyelheted az 1x anyaságit
2019. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

4 pecsét kell, hogy terhesgondozáson vettél részt.

Ez lehet védőnői, illetve orvosi is. Nincs meghatározva pontosan. Ez az anyasági támogatáshoz kell.


Nekem azt mondta a dokim, ráérek 12. hét után. A védőnő meg lecseszett, miért nem mentem előbb.


SZóval keresd ki, kihez tartozol, és esetleg csörögj rá. Meg fogja mondani, mikor menj.

2019. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk a 8.hét után lehetett menni,előbb nem.
2019. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En 10 hetesen mentem mert akkor volt idopontom nogyogyaszhoz es adott igazolo papirt a terhessegrol es mondta hogy keressem a vedonomet. Azokbol a papirokbol a vedonod kiallitja majd a kiskonyvet ahova a pecsetek kerulnek, es egyebkent 4 darab pecsetnek kell meglennie ami vedonoi vagy orvosi pecset es az egyszeri anyasagi tamogatast ezzel tudod majd megigenyelni. Szerintem kerdezd meg a vedonodet aki korzetileg hozzad tartozik hogy mikor menj. Mert ha a 9. heti uh-ra kerik a kiskonyvet esetleg akkor mar menned kell vedonohoz,jobb ha rakerdezel inkabb. Havi egyszer kell menni majd vedonohoz ha minden rendben.
2019. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Hétfőn felhívom a nőgyógyászt. De a támogatás miatt már nem parázok.
2019. jan. 18. 15:04
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
6-os egy szoval nem mondott ilyet a kerdezo, egyebkent nem sok ertelme van vedonohoz menni mert semmit nem csinal ugyhogy ha masert nem de legalabb azert a penzert!
2019. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
A védőnő állítja ki a kiskönyvet, anélkül kb. meg vagy lőve, mert minden vizsgálaton kérik. Ő ad egy gondozási tervet, amit vagy elfogadsz, vagy nem, ha nem, akkor a gyámügy/gyermekjólét fog látogatni.
2019. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem minden esetben. Nekem az unokenoverem magyaran baxott elmenni a vedonohoz es csak a kiskonyve volt meg, mondvan hogy o nincs raszorulva arra az alamizsna anyasagira es megsem kuldtek ra a gyamugyet. Bar neki a gyermek sem volt olyan fontos,tegyuk hozza
2019. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6

Nem csak azért akarok menni. Nyilván járni fogok. Szimplán csak nem tudtam hogy mikor kell menni először és nem akarok emiatt lecsúszni a támogatásról. Nem tudom miért kell beszólni emiatt.

2019. jan. 18. 17:28
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
11 hetesen mentem először, és elvileg negyhetente kell járni, en kb 5-6 hetente megyek. Tobbedik gyermek, elsőnél gyakrabban mentem.
2019. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!