Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet a 12. hétig "titkol...

Hogy lehet a 12. hétig "titkolni" a terhességet, ha magammal szúrok ki, ha nem szólok a munkáltatómnak?

Figyelt kérdés

Németországban élünk, bár szerintem a szabály otthon is ugyan az, hogy a 12. hétig le kell adni a munkáltatónak egy igazolást a terhességről, utána köteles könnyített munkát adni, meg még jó néhány dolgon változtatnia. Tehát ha vigyázni akarok magamra, szólnom kell neki korábban, hogy ne ugyan úgy dolgoztasson tovább mint eddig (gyárban gépvezető vagyok).

De ahogy így belegondoltam, ha a főnökömnek szólok, neki el kell mondania a termelés vezetőnek is, aki szintugy el kell mondja a műszakvezetőnek is... és már indul is a pletyka, 1-2 nap, és már mindenki tudja a cégnél.

Ami azért zavar, mert a 12. hétig szeretném inkább titokban tartani (pont tavaly volt egy munkatársnőm is, akiről már 5 hetesen az egész cég tudott, aztán a 10. héten elvetélt...), viszont mondhatni a baráti köröm is csak a munkatársaimból áll. Így csak a családom elöl tudnám elhallgatni, de az úgy meg már milyen, hogy a család tudja meg legutoljára...


Szóval aki volt hasonló helyzetben, hogyan tudtátok megoldani, hogy minél kevesebb ember tudjon róla? Vagy leginkább sehogy?


(Még nem vagyok terhes, de már belekezdtünk :) )


2019. jan. 22. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

a székely népballadákban a 7. hónapban buknak le a megejtett lányok, hogy "miért rövidebb elől a szoknya"

12 hétig simán nem mondod el senkinek.

2019. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Na és ha tudnak róla? Kibírod. Én sugárveszélyes munkahelyen dolgozom. Gyakorlatilag már akkor szólnom kellett, amikor pozitív lett a teszt. Ez van, a baba érdeke.

Ha annyira nem megterhelő a munkád, hallgathatsz a 11. hétig, akkor azért már kisebb az esélye hogy pont az utolsó héten vetélsz el.

2019. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 7.héten volt már szívpulzálás, így felhívtam a főnökasszonyomat, hogy elsők közt tudjon róla, illetve ne érje meglepetés, ha bármi történne, vagy nemtudok bemenni dolgozni.

Természetesen kértem a diszkréciót a 12.hétre vonatkozóan, ameddig semmi nem biztos.. hát nem jött be.


10-11 hetes korunkra itt már mindenki tudta, és borzalmas érzés volt, hogy a közeli ismerőseinknek sem mi mondhattuk el elsőnek, mert már körbement a pletyka.


Mondjuk ez itthon történt, nemtudom ott kint pl milyenek a viszonyok egymás közt.


Engem az kevésbé zavart volna, ha számunkra közömbös emberek tudják meg. :)

2019. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Èn Németországban élek és itt még azt sem szabad tovább adni, hogy ha valaki beteg. Azt szabad csak közölni, hogy nincsen. Meddig mint azt csak azok tudhatják akik közvetlenül érint.


Mikor kirugtak leépítés miatt elgondolkodtam, hogy akár terhes is lehetek mert már fél éve szerettünk voölna babát, és persze pozitív teszt lett. Akkor törvényben az volt, ha 10 napon belül bemutatom a terhességröl az orvosi papírt akkor vissza kell vegyenek. Vissza is vettek(habár munkám nem volt, mert nem hiába volt a leépítés).


Ha nem akarod tudni, akkor elmondod a fönöködnek és mondod, hogy 12 hétig nem szeretnéd elmondani másnak, és ennyi. Persze, hogy ök 3-an ezt meg kell beszéljék, de tovább adni nem tehetik.

2019. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába nem teheti, meg hiába a tolerancia... az emberi butaság határtalan sajnos. Főleg itthon.


Lehethogy ott kint máshogy kezelik a dolgokat, de szerintem sajnos nem hollét kérdése, hogy egy ember mit ad ki a száján, és mit nem. :(

2019. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerettem volna én sem elmondani senkinek,de elejétől veszélyeztetett voltam,így el kellett mondani a munkahelyen,hogy miért nem leszek. Ezért előtte elmondtuk a családnak is. Melyiket választod? Nem szólsz a terhességről és dolgozol tovább ugyanolyan körülmények között, veszélyeutetve a babát , vagy felvállalod a baba érdekében,hogy elmondod és nem törődsz mások véleményével akármi történik(ne történjen!)? Én az utóbbit választottam. Csak nyugodt legyen a lelkiismereted,hogy mindent megtettél!
2019. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szerettem volna elmondani, de veszélyes anyaggal dolgozom, így muszáj voltam rögtön szólni, hogy át tudjanak tenni másik munkakörbe. A beosztásomból meg nyilván mindenki levágta, hogy mi van. Ez van sajnos. A baba érdeke, így nekem nem volt kérdés, hogy a babonákat tartom előbbre vagy azt, hogy ne ártsak a fejlődő embriómnak.
2019. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van.


Nagyon rossz, de ha a munkakörülmény miatt szorul az ember, inkább az őszinteség. Meg ha titkolod, addig belső feszkód lesz,ami szintén csak árt.


Inkább ti magatok,mint a környezet,vagy a babona legyen az első.


A gyerkőc ha jönni akar,jönni fog, ha nem, annak is oka van. Ez tudom sablon, de mégis tény.

2019. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!