Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alkohol terhesség alatt?

Alkohol terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat szeretnék kérni,van e olyan itt aki ivott terhessége alatt?Ha igen mennyit,lett e valami baja a babának?
2019. jan. 23. 06:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de cigiztem a 6. Hétig.
2019. jan. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Mi most probalkozunk, edesanyam szulinspja volt tegnap es szerintem mkb. fel uveg pezsgot ihattam ossz vissz. Ha most sikerult a baba akkor 3 hetes es 3 napos lehetek. Szerintem ezzel ilyen koran meg nem arthatam, de most amig ki nem derul hogy mi a helyzet velem addig egy kortyot sem iszom
2019. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2/2 biztos vagYok benne,hogy ilyen korán nem árthatsz
2019. jan. 23. 08:05
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Én a terhességem végén járok, karácsonykor,és 1-1 családi születésnapon megittam a rose fröccsöt. Természetesen jó vizesen, kb csak az íze miatt.

Nem görcsöltem rá, a doki is aztmondta, hogy nem ez a mérvadó, hanem ha valaki rendszeresen fogyasztja, vagy szívja a cigit és társai. Ami "jólesik", nemfog ártani.

Sőt, 37 hét után mikor már magnézium nincs, vörösbort szoktak javasolni, hogy lazuljon a kismama. :D

2019. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én még nem tudtam hogy várandós vagyok, mármint egy két nap késés volt még csak a vérzésemben, de mivel a ciklusom 28-36 nap között összevissza ingadozott, nem gondoltam semmire.

Családi összeröffenés volt, ittam 2 tequilát majd még két pohár pezsgőt is . Aztán másnap rosszul voltam de azt hittem csak másnaposság.

Harmadnap is még úgy rosszul éreztem magam és akkor csináltam tesztet.

De megnyugtatott az orvos a védőnő is , hogy ennyitől ilyen korai időszakban semmi baja se lesz. (nem is lett)

Én a későbbiekben egyáltalán nem kívántam az alkoholt, de sógornőm pl. családi alkalmakkor megivott egy pihár pezsgőt vagy 1 dl vörösbort terhesen is, újévkor is.

Ez úgy 4-5 alkalom lehetett összesen.

Én biztos hogy nem ittam volna a helyében, de ez az én véleményem. Állítólag neki az orvosa ( 60 körüli muki) azt mondta, nem ártalmas , sőt jó is ha havi 1 dl vörösbort megiszik.

2019. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én az ünnepekkor megottam 1 pohár bort és egy pohárka pezsgővel koccintottam éjfélkor is.Semmi baja nem lesz a babának ennyitől,persze ne legyen rendszeres,mondjuk napi szintű.:) (valaki azerint az is belefér,nekem már nem)
2019. jan. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én ünnepek alatt, születésnapon, családi összejöveteleken megittam 1-1 deci vörösbort, ez szerintem a terhességem 6 hónapja alatt kb 5-6x fordult elő. Stresszes az életem sajnos más okokból, és a nőgyógyász kifejezetten ajánlotta, hogy akár 2-3 naponta is ha jól esik, jó minőségű vörösborból lehet inni 1 deciket esténként. Hát én ilyen gyakran nyilván nem iszok, de ha koccintás van, én sem maradok ki. A stresszt meg igyekszem máshogy kezelni, sosem nyúlnék ezért alkoholhoz. De van az ismerősi körben, aki heti kétszer-háromszor is ivott 1-1 decit (kizárólag orvosi tabácsra), neki ez segített megnyugodni egy másik nagyon rossz élethelyzetben. Gyönyörű, nagyon értelmes, okos, szép kisfia született, már 5 éves.
2019. jan. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Van esetleg olyan aki többet ivott az ajánlottnál?
2019. jan. 23. 09:14
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Ismerősi (rokoni) körben született baba magzati alkohol szindrómával. Állítólag a kismama csak néha ivott egy-egy pohár vörösbort. De ezt ki tudja?

Ezek után olvastam róla, hogy mi ez, mi okozza. Így a terhesség alatt még pezsgőből is csak alkoholmenteset ittam. Igazából nem okozott nehézséget, egyáltalán nem hiányzik. (2 éves lesz a pici, még szoptatom, és azóta de ittam.) Baráti összejöveteleken is 0%-os gyümölcsös sört és pezsgőt szoktam inni.

Nem érzem úgy, hogy kimaradtam volna bármiből.

2019. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Én nagyon csodálkozom a kérdezőn is, meg az érkezett válaszokon is. Két gyermekem van, egyik terhességem alatt sem ittam alkoholt, semennyit. Miért kell? Nem lehet kibírni azt a 9 hónapot, amiből az első hónapban még nem is tudod, hogy várandós vagy-e, ergo a maradék 8 hónapban kellene egy kis önuralmat gyakorolni.

Mindkétszer karácsonykor és szilveszterkor voltam terhes, eszembe nem jutott alkohollal koccintani.

Hiába ajánlgatják a dokik a vörösbort, nem kötelező terhesen. Az én dokim mondjuk nen is ajánlotta.

2019. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!