Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alkohol terhesség alatt?

Alkohol terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat szeretnék kérni,van e olyan itt aki ivott terhessége alatt?Ha igen mennyit,lett e valami baja a babának?
2019. jan. 23. 06:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9/9 mit tapasztaltatok a banán?
2019. jan. 23. 09:24
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Én ittam pár korty pezsgőt az ünnepek alatt 3x is. Köszönjük szépen jól vagyunk és kizártnak tartom, hogy ártottam ennyivel... Én nem vagyok paramami.😊
2019. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
35 hetes vagyok, eddig kb 3x ittam 1-1 dl vörösbort. Esküszöm nagyon jól esett, a keményedés is elmúlt tőle, ellazított teljesen.
2019. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
Én is így voltam vele, nagyon jól esett, olyan lazító hatása volt, ami semmilyen magnéziummal sem ér föl. Vannak olyan élethelyzetek sajnos, amikor többet ártasz a babának azzal az iszonyatos stresszel és feszültséggel ami benned van, mintha megiszol egy deci bort és el tudod engedni magad, megnyugszol végre. Persze azok a szerencsések akiknek nem jutott ki ilyesmiből, nem is tudják, mekkora mázlijuk van. Mondjuk nem kell a balesetben elhunyt apósodat temetned, aki a születendő babád egyetlen nagyszülője volt. Olyan keményedéseim lettek 31 hetesen, hogy azt hittem, nyomban indulhatunk a kórházba és koraszülött lesz a pici. Az orvosom felhívott, hogy menjek haza, töltsek ki egy kis pohár vörösbort, dőljek le és igyekezzek megnyugodni. Így tettem, nyilván teljesen nem tudtam megnyugodni, de a keményedések szépen elmúltak.
2019. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
En neha megiszom 1-1dl vorosbort, szilveszterkor ittam kb ugyanenyi pezsgot. Ennyitol az egvilagon semmi baja nem lesz a babanak. Havonta 1-2 dl bor tok oke
2019. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

Egyik terhességemnél sem ittam, miután megtudtam, hogy terhes vagyok. Kivéve egy esküvőt az első terhességemnél, ott egy vörös boros kólát ittam.

Angliában nagyon sűrű, sajnos, hogy a kismamák sok alkoholt fogyasztanak és látszik a babákon. :( A szemük közelebb van, az arcuk a Down-os gyerekekére hasonlít. :( Néztem egy dokumentumfilmet, ahol a kismamák büszkén mondták, hogy vigyáznak a babára, már nem töménnyel rúgnak be, csak ciderrel/breezerrel. Nagyon szomorú!

2019. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16%
Semmilyen alkoholt nem szabad. Hiszen abból a babának is jut. Mi 5 hónapja tervezzük a babát. Azóta egy kortyot nem ittam. Szeretném ha egészséges lenne a szervezetem. Ünnepek alatt sem ittam. Pedig még nem estem teherbe azóta. De mivel sose tudom hogy sikerül-e inkább kerülöm. Ha évekig akkor addig. Tessék jól lepontozni ezért.
2019. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted alkalmakkor 1-2 korty sörből, vagy borból mennyi jut a babának? Elárulom a gyengébbek kedvéért, hogy semmi. Ezt a lepontozós paramaminak céloztam. Van alkohol kalkulátor, le lehet ellenőrizni. Ne keverjük már össze az alkoholizmussal, a napi szinten való ivászattal, meg a berúgással!
2019. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Paramamik..ez jó :D


Ennyi erővel MINDEN árt a babának.

A friss levegő-szerinted, ahova kiviszed, a "bio" gyümölcs,meg zöldség, amit megveszel, mert rá van írva.

A sok terhesvitamin amire szintén ráirnak mindent,de biztosíték erre nekünk bármi?!


Glutén mentes,tej mentes, "MINDEN MENTES" kaják és sütik..amik tökjól hangzanak.

Csak azt a sok "mentes" dolgot valamivel potolni kell,mert nem levegövel áll össze a tészta sem.


Ésakkor csodálkozunk mennyi alergiás,meg "nyámnyila" gyerkőc van, illetve születik.


Bocsánat, de sokszor mentem falnak, és fogok is ezektől a szemléletektől,főleg hogy drogériában dolgoztam és miket láttam, hallottam.


Tehát ezekhez hol van az a fél pohár bor, pezsgő, bármi?

Alapból,amit megeszünk már sz.r

2019. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, unokatesóm paleózott a terhessége alatt. A kislánya mozgásproblémákkal küzd, tej, tojás és gluténérzékeny. Kifejezetten zárkózott kislány. Az én lányom az ellentéte, cserfes életre való, pedig ettem camambert sajtot, meg házi füstölt kolbászt is, meg amit ép megkívántam, (félreértés ne essék, ettem sok zöldséget, gyümölcsöt is, igyekeztem egészségesen enni) teljesen nyugis kismama voltam. Szerintem a paranoját már az anyaméhben beleültetik némely gyerekbe, aztán ha megszületik az ilyen szülőknél jön a túlféltés, ami szintén negatív hatással van szegényre. Ez nem bántás, de néha tényleg szörnyű olyan kérdést olvasni, hogy ettem egy bon bon meggyet most mi lesz a babával? Normális ember nem rágódik ilyenen, milyen anyuka lesz belőle?
2019. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!