Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5. Emeleten lakunk és nincs...

5. Emeleten lakunk és nincs lift, vajon a terhesség vége felé ez problémát fog okozni?

Figyelt kérdés
Bár nem fogok akkor dolgozni, de naponta kétnaponta le kell mennem, és félek hogy a sok lépcsõt nehezen viselném.
2019. jan. 23. 08:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat problémát egy félemelet is, ha olyan a terhességed.

De olyan is van, aki maratont fut terhesen.

De gyerekkel se lesz kisebb nehézség megmászni majd.

2019. jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Ne legyél már ennyire nyám nyila. Terhesség és nem betegség. Nem a lábad lesz eltörve.


Persze nem kell sprintben felfutnod az 5-re, de ne már, hogy ne legyél képes naponta akár többször is le és felmenni. Mi lesz ha megszületik a baba? Akkor is le kell menned akár napi többször is és babakocsit, hordozót, bevásárló szatyrot vinned kell. Vagy akkor szolgák lesznek körülötted?


Lépcsözéssel semmi baj nincsen, ha azt megfelelö gyorsasággal csinálod. Ha pár emelet után elfáradsz akkor megálsz egy fél percre, vagy eleve lassan mész fel.


Régen a szülés beindítására a lépcsözést ajánlották, de akkor még nem volták tudatában, hogy a megterheléssel oxígén hiányos helyzet lépett elö és ezért indult be a szülés. Most már nem ajánlják a megterhelö mozgást szülés beindításhoz. De lépcsözés akkor megterhelö ha azt túl gyorsan csinálod.

Pont ezért most a szülés beindításához hosszú szabadtéri lassú sétát ajánlják, mert ott elég oxigén van a mamának nem megterhelö, de a moszgás nyomja lefele a babát.

2019. jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű az biztos, mi 4. lakunk, szintén nincs lift. Min. 2x minden nap megjártam, mert a nagyot hozni-vinni kellett az oviba, de meg lehet szokni. Én egy szusszra felmentem a negyedikre, de sokszor mondtam, hogy ha lenne még plusz egy emelet, már lehet nem bírnék felmenni.

Mikor az első gyereket vártam, akkor 33 hetesen költöztünk ide, akkor 3.-ról le, 4.-re fel. 40+ születtek mindketten, nem nyílt ki a méjszáj a sok lépcsőzéstől.

2019. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
De nem értem, ezen miért nem gondolkozik, aki gyereket tervez.
2019. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Mivel hozzá vagy szokva, nem lesz gond. A kicsivel és cuccokkal viszont kemény meló lesz.
2019. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 2. emeleten lakunk ahova normal esetben felfutok de a terhességem végén már vonszoltam fel magam és ziháltam az ajtó előtt. :D Ha ez megnyugtat, még mindig egyszerűbb lesz terhesen le-felmenni mint majd a gyerekkel / babakocsival.
2019. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom miért kellett nullára pontozni a 2-est...Mi 4.en laktunk lift nélkül. Mindennap fel le mentem terhesen is. 41.hétre úgy kellett kiimádkozni a fiam, 41.héten még 3000 es volt a méhszáj, szóval nem hatotta meg a lépcsőzés :))


Ha a terhességgel nincs baj, nincs panasz, nem nyílik a méhszáj , nincs vérzés minden oké (mint az esetek szerencsére nagy százalékában) akkor mi baj lehetne ha napi 1-2 szer lépcsőzöl?

Van amúgy vmi panaszod ami miatt aggódsz?

Vagy nagyon rossz az erőnléted alapban?

2019. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

2!


Postás vagyok, naponta több kilométert gyalogolok tempósan, de lépcsőzni nem tudok, már egy emelet is kikészít.



Kérdező!


Nyilván a vége felé megerőltetőbb lesz, de nem kell rohanni, szépen lassan csak menni fog

2019. jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%
Hacsak nem lesz eltörve a lábad , akkor miért okozna gondot? Majdnem a terhesség végéig dolgoztam nővérként 12 órában. Szerinted ott mennyit kell gyalogolni?
2019. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Nővérke, ne zavarjon, hogy a gyaloglás és a lépcsőzés nem ugyanaz
2019. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!