Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetes várandós vagyok. Kb...

6hetes várandós vagyok. Kb 3/4 órája nagyon erősen görcsöl a méhem megállás nélkül. Olyan érzés, mintha most akarna megjönni. Ez normális?

Figyelt kérdés
Mikor 4hetes voltam szintén voltak erős görcseim de azok pár másodperc mulva megszűntek. De ez nem szűnik. Kezdjek el aggódni??
2019. jan. 26. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Neha nekem is voltak es vannak a mai napig de nem erosek es el is multak. Ha holnap reggelig nem mulik akkor menj orvoshoz. Ha elmulik de visszajon aztan megint elmulik akkor emlitsd meg az orvosodnak.

Amig nem verzel addig nem kell nagyon aggodni sztem, sot nekem 2 x verzesem is volt az elso trimeszterben es nem lett semmi baj.

Magneziumot szedsz? Az sokat segit

2019. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem szedek külön magnézniumot,csak a terhesvitamint. Szedjek még azon kívül magnéziumot? Egyébként mióta kiírtam a kérdést kicsit enyhült a görcs. Remélem csak a méhem növekedése miatt van! :)
2019. jan. 26. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Szintén 6hetes vagyok, magne b6 vagy magnerot.

Nekem ezt javasolta a doki, de természetes ha azt a megjön érzést tapasztaljuk hisz a szervezetünk nagy változásokon megy végbe.

Dokim ezt mondta :-)

2019. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen szedj kulon magneziumot, a magnerot a legjobb en azt javaslom.

Enyhiti a gorcsoket meg majd a mehszalagok nyulasa miatti huzo fajdalmat. Illetve koraterhessegnel a nagyon eros gorcs kilokheti a babat de ezt en is csak ugy hallottam nem tudom mennyi igazsag lehet benne.

Mindenkepp vegyel magneziumot jot fog tenni:)

2019. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez ilyenkor még lehet nagyon kettős dolog...vagy normális vagy nem 😯

az első gyerekemnél nagyon görcsöltem és pecsételtem, emiatt nem is gondoltam terhességre... azóta már 3 éves 😊

jelenleg 30 hetes vagyok a tesóval, vele már nem görcsöltem semennyire

legyél pozitív! minden rendben lesz

2019. jan. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hetesen a szívhangot először megállapító doki ajánlotta a napi 2x2 Magnerotot. Előtte már én is nagyon begörcsöltem, azt hittem elmegy a baba. Onnantól nagyon szépen csillapodtak a görcsök, és a 10-12 hét körül teljesen elmúltak. Amíg nem jár vérzéssel, pecsételéssel, addig nagy baj nincsen.
2019. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat en is 6 hetes vagyok. Nekem egyáltalán nincsen ilyen jellegű tunetem !

NÉHA ENYHE szurkalasok, huzodasok.... de görcs nincs pláne nem erős görcs ! Hat nem tudom hogy mennyire normális hogy ennyire erős görcs van , talán érdemes lenne dokinak megemlíteni !


Továbbá szedjél magneziumot napi 3X2-t ! És ha lehet pihenj , ne cipelj !

Voltál már dokinal ? Ha nem szerintem ejtsd meg a jovoheten .... ha igen akkor viszont hívd fel és kérj tanácsot , említsd meg neki ! És mond hogy tartós , tehát nem igen akar múlni !

2019. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére egyszeri alkalom volt. Kicsivel a kérdés kiírása után el is múlt. Mostmár az állandó hányinger és éhség gyötör. Aludni sem bírok,mert hajnali fél 3kor arra keltem,hogy kilyukad a gyomrom,mellette meg mindentől hánynom kell. Eddig még csak 2x hánytam a 7hét és 2nap alatt. Nagyon rossz,hogy olyan,mintha csuklani akarnék,de csak a gyomrom rándul össze. Vettem savlekötőt ma,hátha segít. Mindenkinek boldog babavárást aki most várja!
2019. febr. 5. 04:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!