Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet ha nem szedek a...

Baj lehet ha nem szedek a progeszteronszint növelésére gyógyszert?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 9 hetes terhes vagyok és nem szedek semmilyen gyógyszert a vetélés elkerülése végett. Aggódom a babámért hogy ha nem szedek semmit nem fog még maradni. Volt aki nem szedett és nem volt semmi baj? Mikor kell egyáltalán szedni?
2019. jan. 28. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs progeszteron hiányod, amúgy is feleslegesen szednéd

viszont a vitamin szerintem hasznos

nekem mindkét terhességemnél volt barnázás/pecsételés az elején...de nem volt a progeszteronnal baj, nem szedtem erre semmit

fiunk már 3 éves, lányunk 31 hetes pocaklakó még

2019. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Progeszteront majd ad a doki, ha úgy látja jónak, magadtól nem kell. Vagy van bármi progeszteronhiányra utaló tünet, barnás maszatolás, ilyesmi? Esetleg előző vetélés? Én ezek miatt kaptam az első trimeszterben.

Egyébként sok mindent olvasni mostanában, hogy lehet, hogy tök felesleges a progeszteron amúgy is. Én nem tudom, fájni nem fájt, hogy szedtem, de lehet hogy anélkül is megmarad a baba.

2019. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell szedned, ha alacsony a progeszteron-szinted. Ha aggódsz ezen valami előzmény miatt, és tudni akarod, a tiéd mennyi, menj el vérvételre magánlaborba, nem annyira drága és hamar kész az eredmény.

Ha csak úgy elméleti szinten foglalkoztat., akkor statisztikákat keresgélhetsz a neten... Hát sajnos esély mindig van a vetélésre, de azért jóval több a megmaradó terhesség, és a vetéléseknek is csak bizonyos hányada történik pont alacsony progeszteron-szint miatt. Ezért értelemszerűen nem írnak fel mindenkinek automatikusan pótlást (és bizonyos kutatások szerint annak is van kockázata).

2019. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első terhességem (1 hónapon belül elsőre sikerült) Nem vettem észre erre utaló tüneteket és eddig (3 ultrahang alatt) sem mondta az orvos hogy szükség lenne rá. Azt viszont tudom h a 11.12.héten a sárgatest elhal és abban az időszakban történhet vetélés. Vérvételre majd csak szerdán megyek de azért van bennem aggódás hogy addig vagy azután szükséges lenne e ilyen gyógyszert szedni mert nem szeretném hogy utólag derüljön ki hogy kellett volna.
2019. jan. 28. 12:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A vervetelen en ugy emlekszem nem nezik a progi szintet, amugy nem hal el 12.heten hanem atveszi a mehlepeny a petefeszektol a termeleset es ha a mehlepeny nem mukodik ilyen szempontbol rendesen akkor igen az okozhat vetelest. En kaptam biztos ami biztos alapon mar az elejetol kezdve progi potlast, pedig jo volt az eredmenyem, artani viszont nem art h tobb van.

Kerdezz ra a dokidnal, lehet megnyugtataskent adni fog

2019. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!