Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Járt már valaki úgy hogy pont...

Járt már valaki úgy hogy pont szülés előtt tört le elől a foga? Nagyon gáz így menni szülni? Kivagyok. 😪

Figyelt kérdés

3 napom van még a kiírtig és éppen ma reggel reggelinél az első fogam letört szinte teljesen telibe egy harapásból adódoan.

Persze rohantam a fogorvoshoz, de azt mondta hogy nem tudja a héten már megcsinálni mert maga a mintvétel 1 hét mire megjön. De még átmeneti megoldást se tud rá tenni/építeni olyan nagyon és rosszul tört le. Majd csak szülés után lesz kész.


De borzalmasan érzem magam, így menni szülni... Lehet kicsit túl agyalom, de annyira kellemetlen és hogy majd azt gondolják hogy valami igénytelen vagyok 24 évesen.


Volt már valaki így? Nagyon gáz volt mások előtt? Bent a kórházba?


2019. jan. 29. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A páromnak is volt egy letört foga, ami nem rég lejött. Elment egy sima fogorvoshoz és kb 5perc alatt megcsinálta neki. Nem kellett mintavétel meg semmi.. valami olyan anyagot kent rá és összecsiszolta az igazi fogával és senki meg nem mondaná hogy egy része nem is igazi fog, színre is ugyanolyan. Keress egy másik fogorvost, mert akinél voltál valószínűleg nem akart a dologgal foglalkozni.
2019. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De az én esetembe szinte éppen hogy egy kis valami maradt ott és azt mondta ahhoz nem tud építeni,pótolni.

Viszont lehet elmegyek egy magánba holnap hátha valaki tudna rá megoldást mert nekem nagyon kellemetlen ez.

2019. jan. 29. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek. Remélem meg tudják neked oldani magánba ezt a problémát.
2019. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gáz, vagy sem ez van. Egyébként nem hiszem h a szülész ezzel foglalkozni.

De én elmennék magánba. Hátha készségesebbek.

2019. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is rosszul éreznem magam, tudom, hogy ezen rajtam kívül senki nem akadna fent, de akkor is. Menj el egy maganorvoshoz amilyen hamar csak tudsz, esetleg már ma délután. Hátha tud segíteni.


Amúgy az azért látszik az emberen, hogy igénytelen vagy nem, szóval nrm egy fogom múlik, de biztos vagyok benne, hogy a lelkednek jót tenne ha sikerülne megoldani,


Boldog babavarast

2019. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amit az egyik válaszoló irt, hogy a párjának letört a foga ... igen, de valószinüleg a fogának legalább a 40%a megmaradt ezért tudták ha ideiglenesen is de gyorsan visszaépíteni, mert volt mire visszaépíteni.


Anyukám hasonlóképp járt néhány hónapja egy esésből adódóan . neki is teljesen letört egy nagyon kicsike rész látszott ki az ínyből. sajnos arra nem volt gyors megoldás. kb 10 napig ő is ugy volt, hogy várta a mintavétel eredményét, közben persze ki gyökérkezelték neki, mert ez már végülis csak egy csonk..


tehát ha fognak hiányzik az 50% -a vagy attól nagyobb rész akkor már nem az van hogy fogják azt akkor szépen visszaformázzák ... akkor nem ússza meg a minta vételt, ami ha megjön akkor teszik fel neki a műfogat.


Kérdésedre válaszolva, ne aggódj ezen, tényleg látszik valakin ha igénytelen. Esetleg egy magánba elmehetnél, megérdeklődni, hogy hátha van valami gyors átmeneti megoldás a komfort érzeted miatt legalább, nyilván nem lenne olcsó ha lenne ilyen ... de ahhoz hogy jól érzed magad szükséges. ez érthető


Egyébként próbálj meg arra gondolni, hogy ez egy átmeneti dolog, aki ismer mindenki tudja, hogy egy szerencsétlen harapás miatt jártál igy, aki meg nem ismer azzal ne foglalkozz.

2019. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jelen...de nekem 1 hét alatt megcsináltak szval mar foggal memtem szülni 😊
2019. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Többen írták, hogy egy hét alatt kész volt stb. Már megjártam pár magánorvost az elmúlt időszakban és sok helyen alapból 2 hétre adnak időpontot, pláne ha nagyon letört. Kellemetlen, de inkább csinálják meg utána szépen,mint most gyorsba esetlegesen csúnyán. Aki benne volt/van szerintem inkább megértő, mint elítélő. Bizonyos szituációkba meg ha látnád, hogy valaki csúnya pillantásokat vet rád emiatt érdemes megosztani vele, te mindenképpen megkönnyebbülsz.
2019. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen tény hogy nem feltétlen egy fogon múlik, de mint ahogy megis értitek azt, tényleg nagyon kényelmetlen helyzet.


Csütörtökre kaptam egy dokihoz időpontot, ránéz tud e valamit kezdeni vele. Ha sajnos ő sem, akkor elkell fogadnon hogy màrpediglen így zajlik le a szülés.

Aztán utána megcsináltatom.


Köszönöm mégegyszer, aranyosak vagytok! 😊

2019. jan. 29. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!