Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzatra is szeretném...

A magzatra is szeretném érvényesíteni a családi adókedvezményt, kitől kell kérnem rá igazolást?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásztól,vagy védőnőtől is lehet?miknek kell feltétlen szerepelni rajta?Aznap kell beadnom a munkahelyemen amikortól betöltötte a 91.napot?Tehát a 92.-en?
2019. febr. 3. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
A nőgyógyásztól kell kérned igazolást, hogy betöltötted a 91. napot. Azt beviszed a munkahelyedre és ott kitöltesz egy nyomtatványt. Ha a párod akarja igénybe venni akkor ő viszi be a saját munkahelyére.
2019. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Orvostól kell igazolás mindenképp, utána a NAV-nál van ilyen nyomtatvány és azzal lehet igényelni.
2019. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Nőgyógyász állítja ki és NEM adod le a munkahelyeden. Az a tiéd. Kitöltöd a papírt az igénylésről, de a nőgyógyásztól kapott papírt megtartod, mert nem a munkahelynek kell, hanem a NAV kérheti tőled később.
2019. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.A nogyogyaszommal csak 4het múlva találkozok,viszont 2hét múlva toltom a 12.hetet.Eleg 4het múlva leadnom?és az a maradék 2hét,azt visszamenőleg is lehet kérni,vagy ez hogy működik ilyenkor?

Illetve a 91.napot honnan számolják,az utolsó menstruációtól,vagy honnan?

2019. febr. 3. 17:19
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen visszamenoleg is lehet kerni. Mi keson tajekozodtunk a magzati adokedvezmenyrol es 2 honappal a 91. nap utan vettem igenybe csak. 2honapot visszaigenyeltem es megkaptam a penzt, mert nalunk en vettem fel mert en vegig dolgoztam. De termeszetesen a parodnak is visszafizetik visszamenoleg, legalabbis vissza kell.
2019. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen az utolsó menstruáció első napjától számítják, ahogy a terhességet is.
2019. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekünk a 3.gyerkőc,így megosztva vesszük igénybe a 3ra majd,de a magzatra csak én,mert nem vagyunk házasok.Akkor rá csak én igényelhetem majd vissza?A magzat "része" milyen osszeg,vagy ezt ilyenkor hogy számolják?Havonta szoktam kerni,Nem egy összegbe.Ilyenkor ha visszamenőleg kérem,majd csak jövőre fizetik ki?

Ha menstruáció szerint számolják,akkor viszont már kb 2hete betöltöttem...

2019. febr. 3. 17:47
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Ajánlom figyelmetekbe ez a korábban feltett kérdést. Egy állitólagos nav-os szerint nem a terhesség 91. napját hanem a magzat korának 91. napját kell igazolni. Fura, nem tudom hogy lehet ezt kiszámolni...


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..

2019. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

Igen, az új szabályozás szerint, a magzat korától kell számolni. Az első 2nél még a terhesség korától járt nekünk is, de most a harmadiknál meg is lepődtem, szóltam a védőnőnek, hogy elszámolta. De mondta, hogy nem, az utolsó menstruációhoz hozzászámolnak 2 hetet, majd onnan a 91 napot.

Attól kell kérned, aki végzi a terhesgondozást, nálunk ez a védőnő a háziorvossal együtt. Tehát a védőnő kitöltötte, háziorvos lepecsételte, aláírta. Utána lett csak nőgyógyászom.

A magzatra is ugyanannyi jár, mint a meglévő gyerekekre. Mi is megosztva vesszük igénybe a férjemmel, ő kérte a 2 meglévő gyerekre, én a magzatra. De mindhármat fel kell tüntetni a nyomtatványon és ott azt bejelölni, hogy megosztva kéritek, ő 2 gyerekre, te meg a magzatra. Ugyanúgy 33.000Ft/gyerek a magzatnál is.

Aminek szerepelnie kell rajta, az utolsó menstruáció időpontja, a fogantatás vélhető ideje, a szülés várható dátuma, valamint amikor a magzat betölti a 91. napot.

2019. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Akkor most a védőnő/háziorvos is adhat ilyen igazolást,Nem csak a nőgyógyászom?

És akkor ha jól értem,ezt a papirt le sem kell adnom a munkáltatómnak?Csak azt a navos papirt kell kitöltenem?

2019. febr. 3. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!