Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzatra is szeretném...

A magzatra is szeretném érvényesíteni a családi adókedvezményt, kitől kell kérnem rá igazolást?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásztól,vagy védőnőtől is lehet?miknek kell feltétlen szerepelni rajta?Aznap kell beadnom a munkahelyemen amikortól betöltötte a 91.napot?Tehát a 92.-en?
2019. febr. 3. 16:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Én október 2.-án töltöttem a 91 napot,

Azon a napon be is adtam az igazolást. (Utolsó menstruációtól számolva) Senki nem szólt, hogy nem lenne jó.

2019. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Nalunk is az utolso menstruacio utolso napjatol szamoltak. A terhesgondozason kaptam. A nogyogyasz irta ala.

A gyerekekre jaro adokedvezmeny nyomtatvanyon beirtam harmadiknak a "magzat" - ot, ahogy az utmutato irta. Masolat kellett a munkaltatonak az igazolasrol.

Arra a honapra, amelyikben a 91. napot toltottem mar teljes osszegben jar a kedvezmeny.

Nekem Dec 31-et irtak a papirra. Decre mar jart a 63ezer kulonbozet. Az adobevallas utani visszateritesben kapom meg.

2019. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Nálam is az utolsó menstruációtól számolták,senki nem szólt. Ezt a papírt nem kell leadnod,csak az igénylőt. De azt sem muszáj,hacsak nem kell nagyon az a havi tízezer. Jővőre az adóbevallásnál egy összegben is vissza tudjátok igényelni.
2019. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm.Na kíváncsi leszek akkor nekem honnan fogják számolni.Havonta szoktam kérni,nem 10ezer,hanem így már 99ezer ft,nekünk így jobb havonta.Rákérdezek a védőnőnél,oda hamarabb megyek mint a nőgyógyászhoz.
2019. febr. 4. 08:15
 15/18 Linett26 ***** válasza:
Bocsánat hogy ide kérdezek. Én nem tudtam, hogy magzatra is igénybe lehet venni.. A heten szülök, akkor én erről lecsúsztam?
2019. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%
Kedves utolso! Visszamenoleg kerheted az adobevallasnal.
2019. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő adta, le kellett pecsételtetnem + aláíratnom a nőgyógyászommal.. És a mindkettőjük által hitelesített papírral mentem a munkahelyemre, ahol kitöltöttem az adókedvezmény igénylőt, lemásolták a vitt igazolásomat és ők intézték tovább. A papírt nekem kell évekig őrizgetni és én csak a magzat 91.napos korától kaptam (visszamenőleg nem - más azt írta előttem, fogantatástól)
2019. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Bocsi.. Félreértelmeztem. Szóval a 91 napot az utolsó menstruáció első napjától számították, de az adókedvezmény a magzat 91. Naptól jár. :) utolsó voltam
2019. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!