Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyákdugó távozása után?

Nyákdugó távozása után?

Figyelt kérdés

Betöltöttük a 39.hetet, és pisi után éreztem, ahogy felálltam,hogy valami "csúszik". Aztán kb fél tenyérnyi nyálkás,átlátszó ragacsos valami, így sejtettem,hogy nyák lehet. . Utána enyhe vízszerű folyás jött,be is pánikoltunk kicsit,hogy mi fog történni, de nemjöttek fájások, azóta sincs semmi. Azt tudom, hogy a nyákdugó sokat nem jelent, de így hogy 39 hetes vagyok, kíváncsi vagyok,ki meddig húzta, illetve mi következett utána :)


Egyébként az orvosomnak is emlitettem reggel, ő is mondta,hogy természetes, majd ha fájok,akkor kezdjek izgulni.

Viszont nem vizsgált meg, ezen csodálkoztam is, pedig mondtam neki, hogy pár napja már vannak menstruácio jellegü fájásaim.



2019. febr. 4. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a két alkalommal egy nappal szülés előtt távozott.
2019. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ISemröseim között akinek ilyen látványosan távozott a nyákdugó annak pár óra után beindult a szülés.

Nekem csak egyiknél volt, de az is egy sárásabb nagyon erös össze ragadt folyás volt... Vagy is nem ilyen látványos. És nekem még hetek voltak utánna...


Szerintem ha már szülni akarsz, akkor elöször is meditálj. Feküdj el, vagy üljél le, és ereszkedj magadba, gondold végig mit is akarsz, és készülj fel lelkileg a szülésre, gondolj a babára. Egy kisebb meditáció után indulj neki egy jó nagy kényelmes sétának, mély levegöt vegyél, lényeg, hogy ne fáradj ki annyira, hogy lihegj. Igyál meg közben minimum 1 L folyadékot. Majd mikor haza értél, zuhanyozz le, és meditálj megint.


Ha a tested késszen áll a szülésre akkor a fentebb írtak befogják indítani.

2019. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem a kiírt napon nent el a nákdugó, 40+6 hetesen szültem, magzatvízelfolyással indult.
2019. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem a szülés napján ment darabokban a nyákdugó. Hajnalban kezdődött, aztán a fájások is jöttek. Este megszületett a lányom.
2019. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Délután 5-kor távozott.

Másnap hajnalban egykor megszultem

2019. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem kb 1 héttel előbb távozott a második fiamnál, majd vízszerű folyás jött, amit magzatvíznek gondoltam, így én bementem a khba, mert pozi lett a tenyésztésem, kellett azantibio. Este 8 körül mentünk be, éjfélkor indult lassú fájásokkal, majd 3körül rendszeresek lettek, 5kor már a szülőszobán voltam, 10re meglett a nagylegény 4150g-mal.


Az első fiamnál reggel megvizsgáltak, akkor még megvolt a dugó, otthon délelőtt esett ki egy darabja, majd este még egy. Akkor már 8 perces fájásokkal bementünk, vizsgálat közben jött ki az utolsó darabja, egyből mentünk a szülőszobára, kb este 9 fele. 3.38ra lett meg.


Ismerősömnek kiesett, még 3 hétig húzta, 1 héttel előbb jött a babája.


Ha aggaszt a folyás, inkább menj be, vizsgáljanak meg, ha az megnyugtat.

Könnyű szülést neked 😊

2019. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Voltam,mivel 2 naponta ígyis úgyis ctg. De éppezaz,hogy az orvosom meg sem vizsgált.

Namindegy,bent nemfog maradni, rágörcsölni sem akarok, de mégis kiváncsi vagyok,kinek hogyan alakult.

2019. febr. 4. 15:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem esti furdesnel távozott, de délután 6 óra óta már gorcsoltem, hajnal 2 re rendszeres fájások lettek bementunk a kórházba addigra elmúlt haza akartak küldeni csak megvizsgált a doki mondta h a baba bele kakilt a vízbe így meg indítottak.
2019. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A nyákdugó után egy órával elkezdődtek a fájások, rá egy órára elfolyt a magzatvíz, 5 óra múlva a kezemben volt a kislányom :)

Könnyű szülést kívánok neked!

2019. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél 38 hetesen ment el a nyákdugó, 40+6ra szültem.

Most 37 hetes vagyok, kíváncsi leszek hogy alakul. :)

Hogy vagy kérdező?

2019. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!