Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyákdugó korai távozása baj?...

Nyákdugó korai távozása baj? (17 hét)

Figyelt kérdés
Mielőtt beszóltok,hogy hülye vagyok a második baba. Az elsővel nem volt ilyen problémám. 12 hetes voltam amikor görcsöltem és kiesett a nyákdugó (ezt orvos erősítette meg) 5 napja megint görcsölök és 2 napja megint távozott a nyákdugó. Ez mitől lehet? Holnap megyek uh-ra,de sajnos az orvos nem valami segítőkész,mert ő azt mondta a nyákdugóra,amikor kiesett hogy nem baj. Már teljesen kivagyok,mert féltem a babát,de feküdni se tudok,mert a fiam meg 2 éves...

2014. jan. 26. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha kijött, az azt jelenti nyitva van a méhszáj!

Nincs fogadott dokid?

2014. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen baj. Válts dokit.
2014. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elméletileg 3000-es volt a méhszájam a 12.héten azért mondta az orvos,hogy ne parázzak. Bár igaz utána összeszedtem valamit,nekem tünetem nem volt,de mégis adott hüvelykúpot,de már azt se használom 1,5 hete. Meg a 12.héten felállás után "esett" a lábamra,most pedig fürdés közben éreztem,hogy valami nem stimmel. Nincs fogadott,mert akinél vagyok ő volt a fiamnál is és megvoltam vele elégedve meg amikor szültem 3 orvos kellett hozzám,így végképp nem akartam most se orvost.
2014. jan. 26. 19:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Mitől lehet,hogy 5 hét alatt kétszer is?
2014. jan. 26. 19:20
 5/13 anonim válasza:
Mindenképpen keress olyan orvost aki komolyan vesz, mert ha nagyobb lesz a súly koraszülés is lehet belőle.
2014. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen,ettől én is nagyon félek,meg a védőnő szerint ez már veszélyeztetett,de a az orvos azt mondta,hogy nem az és csináljam a dolgaimat úgy ahogy szoktam nem kell pihennem meg semmi. "Majd visszanő" dolog...
2014. jan. 26. 19:26
 7/13 anonim ***** válasza:

igen a nyákdugo vissza tud...nőni vagy hogy is mondjam. de az nagyon nem jo ha ki is jön mindig. menyj el hozzá magánba is hogy nézze meg zárt vagy e még mert megint kijött tuti más lesz a hozzáállása. Ha párszor eltudsz menni magánba az jo lenne ugy jobban figuelnek rád mégha nem is váltasz vagy választasz.

Később a suly miatt is meg a kórokozok miatt nagyon nem jo lenne ha nem pihennél vele.

2014. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy nem állunk azért úgy,hogy magánorvos és hiába van egy pocaklakóm,de így ha azt vesszük már 2 gyerektől veszem el azt a pénzt,amit kiadnék orvosra. Tudom rossz hozzáállás,de én inkább gyerekekre költök,mint orvosra. Tudom a súly miatt pihenni kéne,meg 2 terhesség is különböző de én az elsőt is végig mászkáltam,a 7. hónapig dolgoztam és a 3.on laktunk ahol nem volt lift,így lépcsőztem és semmi bajom nem volt,egy egészséges fiam született 4200 grammal természetes úton. Most igaz nagyon félek,mert nem akarom elveszteni a pocaklakót és kórházba se akarok kerülni,de már tényleg nem tudok hova fordulni ezzel,mert sokan arról se hallottak,hogy ilyenkor kitud "esni". Meg ugye mozgok,de 2 hét alatt felszedtem 3 kilót és a 16.héten már elég nagy és látszódó hasam volt,ez baj? Ezt csak azért,mert az elsőnél nem híztam csak 6 kilót
2014. jan. 26. 19:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, elég furcsa a hozzáállásod. Nem akarsz orvosra költeni mert a 2 gyerektől veszed el a pénzt? Könyörgöm ez a GYEREKED érdekében van, ha ne adj isten baj lesz, elveszted vagy koraszülött lesz akkor egy életen át marcangolhatod magad. Nem tudom, ha én csóró lennék mint a templom egere akkor is addig járnék utána, hogy mi lehet a baj, vagy baj e egyáltalán amíg biztos választ nem kapok megfelelő szakembertől. Ha kell kölcsönt kérnék...


A nyákdugónak nagyon fontos szerepe van, védi a babát, és többedik szülésnél akár a szülés beindulását is jelentheti. Én már most mennék a helyedbe az ügyeletre és holnap hívnék egy magándokit. Kerül amibe kerül, most a gyermeked életéről lehet szó. Ne légy felelőtlen.

Kívánom, hogy minden rendben legyen.

2014. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én elhiszem hogy az elsőt végigmászkáltad meg minden de most látod te is hogy ez nem megy.Be kell látnod ez nem a te döntésedhogy márpediglen én most is olyan jo kismama leszek mint az elsőnél. és aktívkodok.

De te tudod én csak jot akartam, hisz ott a másik gyerek is azt is el kell látni és azért könnyebb volt szerintem első gyereket várni aktívan mintost. És azzal is egyetértek hogy nem akarod a gyerektől elvenni a pénzt,nem is minden alkalomrol beszéltem. De valamit muszály vagy tenni ha megakarod tartani ezt a babát és otthon lenni. Mert lehet hamarosan befektetnek szülésig és akkor meg azt sajnálod hogy nem lehetsz otthon a tesóval.

És nem leszel boldog kismama.Kínszenvedés és aggodalom lesz a 9honap.

2014. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!