Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36+3 hetes terhességnél a...

36+3 hetes terhességnél a baba becsült súlya 2630g. Tényleg kicsit kevés lenne?

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez becsült súly, oda is van írva és nem véletlenül ez a neve. Volt itt már olyan akinek 2900 g-ra jósolták a babáját és 4 kg felett született és fordítva is. Az Uh nem igazán alkalmas erre. Hossz méretek alapján becsül, de súlyt nem mér. Felnőtteknél is van 170 cm-es 50 kg-os meg 90 kg-os is.
2019. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Nem kell minden babának 4 kg-nak lennie. Teljesen jó, ha 3 kg körüli súllyal születik. Neked is könnyebb lesz megszülni.

Egyébként genetika is. Kislányom 3130g-mal, 48 cm-rel született. Most is kisnövésűnek számít a kortársai között, de én is alacsony, vékony vagyok. Ezt örökölte.

2019. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen mondta az orvos, hogy ez kicsit kisebb súlynak számít, nem lesz nagy baba de hozzátette ő is hogy ez csak becsült súly.

Mi sem vagyunk valami magasak és átlagos testalkatúak vagyunk, valószínű nálunk is erről van szó, hogy ezt örökölte. 😊 Én is arra gondoltam, hogy ha kisebb a baba, könnyebb lesz a szülés, csak ne legyen semmi baja.

2019. febr. 5. 09:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem mind 2 lányom 2600 gramm volt. Imádtam hogy ilyen picurik. Ki tudtam élvezni a babázást... amúgy nekem jól becsülték meg a súlyukat..
2019. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nalunk az orvos sulyt egyaltalan nem volt hajlando becsulni, mikor kertem, akkor sem, azt mondta, egyaltalan nem biztos, hogy koze lenne a becsult sulynak a valodihoz. 2500g alatt szoktak inkubatorba tenni a babat altalaban, az alatti suly szamit kevesnek, a 2630g 36 hetesen teljesen jo, de persze nem jelent semmit, egyaltalan nem biztos, hogy ennyi is lesz.
2019. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem kicsi, a lányom 2600-zal született a 36. héten, senki nem mondta, hogy kicsi lenne, ha bent maradt volna a 40. hétig nagyjából 1 kg-val lett volna több, az meg már igazán nem kicsi csecsemő.
2019. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amugy az, hogy azt mondta az orvos, hogy az atlagnal kisebb, nem jelenti azt, hogy tul keves a sulya, csak hogy az atlagnal kevesebb. A kis suly egyebkent nem jelent automatikusan konnyebb szulest, en nem is ertem, miert paraztatnak a nagy sulyu babaknal, a beilleszkedesi rendellenesseget altalaban nem a nagy suly okozza, meg az elakadast sem. Nagy sullyal szuletett a babam huvelyi uton, en vekony vagyok, nem is vagyok tul magas.
2019. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 35+6 hetesen becsülték 2890 gramm körülire. Simán tévedhet az UH 20-30 dekát.
2019. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első gyerek 2870g volt. Másodikat is mondták kicsi lesz aha 3700g lett
2019. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 37 hetesen az egyik orvos 1830 g-nak becsülte a babámat, be is kellett feküdnöm a kórházba. Két nap múlva másik orvos 2440 g-nak becsülte. Két nap különbséggel a 600 g eltérést nem tartottam reálisnak. Megszületett 37+6-on 2480 g-mal és 47 cm-rel. De ha 40 hétre született volna, szerintem lett volna közel 3 kg.
2019. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!