Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Angelsound magzati szívhang...

Az Angelsound magzati szívhang hallgató nem zavarja a babát? Az uh-t sem tartja mindenki jónak.

Figyelt kérdés

Természetesen ha gond, van kell az uh, de most olvastam egy német cikket, amelyben az szerepel, az uht csak indokolt esetben kell végezni , "csak" babamozizni káros lehet a babára nézve.

Az én gyerekeim ( 2 van) szó szerint menekültek az uh elől, nstn is mindigg arrébb próbáltak helyezkedni, vajon a magzati szívhang hallgató is zavaró lehet?

Több vetélés után várom a harmadik babát, és most nagyon szorongok hogy vmi baja van/lesz


2019. febr. 5. 11:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsánat a vessző rossz helyre került...szóval ha gond van, kell az uh
2019. febr. 5. 11:24
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk aggódsz és nem érzed a mozgást meghallgatod a szívét megnyugszol minden rendben.Nyilván napi 24-ben hallgatózni nem jó.Viszont az, hogy egy-egy nap használod kétlem, hogy bármilyen gondot okozna..Az enyéim csak takarták magukat az ultrahangos vizsgálatoktól, nem menekült előle vagy ilyesmi.Viszont ha itthon magánorvoshoz jársz minden alkalommal benéz uh-val hogy rendben van e a kicsi odabent.Ettől se lesz bajuk viszont észrevehetnek rendellenességeket stb..stb.Olyan szerintem nincs hogy ha babamozizik valaki az árt,ha meg kötelező uh-n van az nem árt.Nyilván nem 2naponként kell uh-ra járni.

Amúgy értem hogy miért aggódsz és kívánom egészségesen ,időben szülessen a babátok.De ne rettegj mindentől.

2019. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi cikkek sorra nem ajánlják a használatát. Nincs bizonyítva, hogy ártalmas lenne, de az ellenkezője sem. Az tény, hogy az én babám menekült előle, tehát biztos, hogy valamit éreznek, és nyilvánvalóan nem kellemeset. :/
2019. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyém sem szereti az UH-ot de a szívhanghallgatótól (védőnéninél) rendesen elmenekül...úgy kell a helyén "tartani".

De az se jó, ha szorongsz, és folyamatosan görcsölsz miatta...


[link]

2019. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Külföldön lakom, nem ajánlják. Nem véletlen , hogy ettől is és az ultrahangtól is minden baba elbújik , vajon miért? Egyébként amerikai kutatások összefüggést találtak az autizmus és a túl gyakori ultrahang között. Kizárólag Magyarországon van ez a rengeteg ultrahang az összes fejlett , nyugati országban kettő van.
2019. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm , én is ambivalens vagyok...Orvoshoz nem fogok rohangálni havonta hogy nézzen meg uh val, ezt merőben feleslegesnek tartom ( Tudom hogy sokaknak a választott orvosuk 3-4 hetente hívja őket és teljesen problémamentes terhességet is csomószor uh-znak).

2 -es nem is azt mondtam, hogy a babamozi árt, a sima uh meg nem, (ezt nyilván nem tudja a baba melyik melyik :)) hanem hogy túl sok indokolatlan uh nem jó.

Esetleg vki nem tud linkelni erről cikket esetleg, amiben a szívhanghallgató szerepel?

Angol , német is jó

2019. febr. 5. 11:55
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat vmiért elkerülte a figyelmemet ez a link, már olvasom.
2019. febr. 5. 11:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Hu engem jol megijesztettetek most, mert nekem sajnos mar honapok ota (17hetesek vagyunk) hetente kell uh-ra jarnom, ikreket varok es van egy kis komolikacio ami miatt ilyen gyakran kell figyelni oket es a magzatvizet. Akkor szerintetek ez okozhat gondot? Nekem azt mondta a dokim hogy nem lesz tole semmi bajuk
2019. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, itt mondogatják, hogy a nyugati országokban 2 UH van... tapasztalat?


Csak mert én pl. Ausztriában szültem, 8 UH volt plusz 2 genetikai, szóval összesen 10. Ezen kívül 2 nst. És problémamentes terhesség volt.

2019. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es, nekem volt egy a 12.héten és a 20.héten. Nem lesz több. Ha valami rendellenességet találnak, akkor többször kell menni természetesen. Szóval igen, nem tudom máshol hogy van, de itt Angliában tényleg 2 ultrahang van mindössze.
2019. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!